Key takeaways
- Ryanair verwacht dat de gemiddelde tarieven met 1 tot 2 procentpunten zullen stijgen, wat hoger is dan de oorspronkelijke prognoses.
- De sterke consumentenvraag zorgt voor een aanzienlijke groei, waarbij Ryanair een stijging van een derde van de jaarlijkse winst na belastingen verwacht.
- Ondanks een boete van 256 miljoen euro van de Italiaanse mededingingsautoriteit, verwacht Ryanair dat zijn beroepsprocedure succesvol zal zijn.
Ryanair heeft zijn prognose voor de gemiddelde tariefstijging naar boven bijgesteld, als gevolg van de sterke vroege boekingen voor 2026. Ryanair verwacht nu dat de gemiddelde tarieven voor het boekjaar dat eindigt op 31 maart met 1 tot 2 procentpunten zullen stijgen.
De luchtvaartmaatschappij verwacht een aanzienlijke stijging van de jaarlijkse winst na belastingen, die mogelijk met een derde zal toenemen ten opzichte van het voorgaande jaar.
Sterke vraag stimuleert groei
Financieel directeur Neil Sorahan benadrukte de sterke consumentenvraag en verwees daarbij naar de recente recordbrekende boekingsweken. Hij toonde zich optimistisch over de reistrends en is van mening dat de luchtvaartmaatschappij niet alleen de daling van 7 procent van vorig jaar zal goedmaken, maar die zelfs met 1 tot 2 procentpunten zal overtreffen.
Ryanair verwacht voorzichtig dat de winst na belastingen, exclusief uitzonderlijke posten, tussen 2,13 miljard euro en 2,23 miljard euro zal liggen, aanzienlijk hoger dan de 1,6 miljard euro die vorig jaar werd geboekt. Voor het laatste kwartaal van 2025 rapporteerde Ryanair een winst na belastingen van 115 miljoen euro, exclusief een uitzonderlijke last van 85 miljoen euro in verband met een boete die in december door de Italiaanse mededingingsautoriteit werd opgelegd.
CEO Michael O’Leary sprak zijn vertrouwen uit dat de volledige boete van 256 miljoen euro in hoger beroep zal worden vernietigd, hoewel hij erkende dat dit proces één tot twee jaar kan duren.
Capaciteitsgroei
De afgelopen jaren heeft Ryanair te maken gehad met beperkingen in de capaciteitsgroei als gevolg van vertragingen bij Boeing. Sorahan beklemtoonde echter dat de relaties met de Amerikaanse vliegtuigfabrikant aanzienlijk zijn verbeterd. De levering van de laatste vier 737 MAX 200-vliegtuigen uit de huidige order van Ryanair ligt op schema en zal eind februari worden voltooid. Bovendien is de luchtvaartmaatschappij steeds optimistischer over de tijdige levering van de eerste 15 van de 150 nieuwe 737 MAX 10’s in het voorjaar van 2027. (uv)
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

