Warner Bros wijst bod van Paramount Skydance van 108,4 miljard dollar af


Key takeaways

  • Warner Bros Discovery heeft het overnamebod van 108,4 miljard dollar (92,5 miljard euro) van Paramount Skydance officieel afgewezen.
  • Het bod van Paramount was onzeker door financieringsproblemen en de terugtrekking van een belangrijke investeerder, Affinity Partners.
  • De overname van Warner Bros zou het bedrijf aanzienlijke voordelen geven op de streamingmarkt, waaronder toegang tot populaire franchises en de HBO Max streamingdienst.

Warner Bros Discovery heeft het overnamebod van 108,4 miljard dollar (92,5 miljard euro) van Paramount Skydance woensdag al afgewezen. Paramount wees er nog op dat haar bod hoger was dan de deal van 72 miljard dollar (61,4 miljard euro) die Warner Bros met Netflix sloot voor haar film- en streamingactiva.

Zorgen over investeerders

Affinity Partners, een belangrijke investeerder in het bod van Paramount en opgericht door Jared Kushner, had zich naar verluidt al teruggetrokken door zorgen over de intense concurrentie.

Warner Bros startte in oktober een verkoopproces nadat het meerdere blijken van interesse had ontvangen, waaronder een benadering van Paramount Skydance. Vervolgens kondigde Warner Bros Discovery op 5 december een overeenkomst aan om zijn film- en streamingactiviteiten aan Netflix te verkopen. De week daarop reageerde Paramount Skydance met een bod op het hele bedrijf, inclusief de televisienetwerken.

Het bod van Paramount werd gesteund door de invloedrijke familie Ellison, die bekend staat om haar nauwe banden met de voorzitter. Een dergelijke overname zou echter streng gecontroleerd moeten worden door mededingingsautoriteiten in zowel de VS als Europa.

Streamingvoordeel

Voor de winnaar zou de overname van Warner Bros een aanzienlijk voordeel betekenen op de zeer concurrerende streamingmarkt. De prijs omvat een uitgebreide bibliotheek van films en tv-programma’s, waaronder populaire franchises zoals Harry Potter, the MonsterVerse, Friends en de HBO Max-streamingdienst.

De voorgestelde fusie heeft echter kritiek uit de filmindustrie opgeleverd. Zowel de oostelijke als westelijke afdelingen van de Writers Guild of America hebben opgeroepen om de deal te blokkeren, met het argument dat het waarschijnlijk zou leiden tot lagere lonen, banenverlies en minder diversiteit aan inhoud voor kijkers.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.