Lenzing schrapt 600 banen tegen 2027 als onderdeel van grote herstructurering


Key takeaways

  • Lenzing is van plan om tot 600 banen te schrappen tegen het einde van 2027 als onderdeel van een herstructurering om de activiteiten te stroomlijnen en de efficiëntie te verhogen.
  • Het bedrijf zal tegen het einde van 2027 meer dan 100 miljoen euro investeren in zijn vestigingen in Lenzing en Heiligenkreuz, wat zijn toewijding aan modernisering en groei aantoont.
  • Lenzing voert een strategische evaluatie uit van zijn Indonesische productielocatie en overweegt herstructurering of een mogelijke verkoop.

De beursgenoteerde vezelfabrikant Lenzing plant een grote herstructurering waardoor 600 banen zullen verdwijnen tegen het einde van 2027. Het bedrijf wil administratieve functies stroomlijnen en de efficiëntie verhogen, en voorspelt jaarlijkse besparingen van ten minste 25 miljoen euro vanaf 2026 en 45 miljoen euro tegen het einde van 2027.

De herstructurering verloopt in twee fasen. In de eerste fase worden 300 administratieve functies geschrapt, waarvan 250 nog dit jaar. In de tweede fase verlegt Lenzing de focus naar het versterken van zijn internationale aanwezigheid in Azië en Noord-Amerika. Deze uitbreiding gaat echter gepaard met het verlies van nog eens 300 banen op de locatie in Lenzing tegen eind 2027.

Daarnaast is het bedrijf begonnen met een strategische herziening van de productielocatie in Indonesië, met mogelijke uitkomsten variërend van herstructurering tot een volledige verkoop.

Investeringen

Lenzing verwacht in 2025 bijzondere waardeverminderingen tot 100 miljoen euro op activa met een lange levensduur. Deze afschrijvingen zullen het geconsolideerde bedrijfsresultaat (EBIT) en de jaarlijkse nettowinst negatief beïnvloeden, maar geen impact hebben op de EBITDA. Die wordt juist hoger ingeschat dan vorig jaar. Voor 2027 mikt het bedrijf op een EBITDA van ongeveer 550 miljoen euro, mits de marktomstandigheden stabiel blijven en er geen grote geopolitieke verstoringen optreden.

Naast deze herstructureringsmaatregelen heeft Lenzing ook een investeringsprogramma aangekondigd voor de vestigingen in Lenzing en Heiligenkreuz, voor een totaal van meer dan 100 miljoen euro tegen het einde van 2027. (fc)

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.