ThyssenKrupp Marine Systems favoriet om contract voor Canadese militaire onderzeeërs binnen te halen


Key takeaways

  • ThyssenKrupp Marine Systems (TKMS) is een van de belangrijkste inschrijvers op het Canadese contract voor militaire onderzeeërs.
  • Canada geeft bij de onderhandelingen voorrang aan economische voordelen, waaronder potentiële lokale productie.
  • Duitsland steunt TKMS en gelooft dat Canada’s deelname de collectieve veiligheid van de NAVO versterkt.

De Canadese premier Mark Carney heeft onthuld dat ThyssenKrupp Marine Systems (TKMS), een dochteronderneming van ThyssenKrupp, een van de belangrijkste kandidaten is voor het contract om militaire onderzeeërs voor Canada te bouwen. Carney zei na een ontmoeting met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat TKMS, samen met een Zuid-Koreaanse concurrent, aan alle technische eisen van de aanbesteding had voldaan.

NAVO

Carney benadrukte dat de economische voordelen voor Canada van het grootste belang zouden zijn in de daaropvolgende onderhandelingen, vooral met betrekking tot mogelijke lokale productie. Hij benadrukte ook de wens van zijn regering om interoperabiliteit met NAVO-bondgenoten te garanderen. Na de vergadering was Carney van plan om de TKMS-faciliteiten in Kiel te bezoeken.

Merz sprak zijn krachtige steun uit voor de toekenning van het contract aan TKMS, waarbij hij niet alleen wees op de industriële belangen van Duitsland. Hij had het ook over de noodzaak om systemen te standaardiseren en de productievolumes binnen de NAVO te verhogen. Hij benadrukte het belang van collectieve veiligheid in de Noord-Atlantische Oceaan. Merz is van mening dat de toetreding van Canada tot de Duits-Noorse alliantie voor de productie van onderzeeërs een sterk signaal zou zijn.

TKMS als wereldleider

TKMS beweert de wereldleider te zijn op het gebied van niet-nucleaire onderzeeërs. Duitsland en Noorwegen hebben al samen tien Type 212CD onderzeeërs besteld bij TKMS. Canada overweegt zich aan te sluiten bij dit initiatief, dat volgens Merz de collectieve veiligheid in de Noord-Atlantische Oceaan aanzienlijk zou verbeteren.

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.