Zeven NAVO-bondgenoten, waaronder België, bundelen krachten voor verbeterde ballistische raketafweer


Key takeaways

  • Zeven NAVO-bondgenoten zijn een gezamenlijk initiatief gestart om de verdediging tegen ballistische raketten te versterken.
  • Het project zal nieuwe sensoren, interceptors en tactische controlesystemen ontwikkelen en implementeren voor een betere ballistische raketafweer.
  • Vijftien NAVO-bondgenoten onderzoeken samenwerkingsverbanden om de luchtwaardigheid en interoperabiliteit tijdens crises te verbeteren.

Zeven NAVO-bondgenoten (België, Denemarken, Frankrijk, Nederland, Noorwegen, Turkije en het Verenigd Koninkrijk) hebben hun krachten gebundeld in een nieuw project dat tot doel heeft de verdediging tegen ballistische raketten te versterken.

Verbeterde ballistische raketafweercapaciteiten

Dit ‘High Visibility Project’ zal zich richten op het ontwikkelen, verwerven en implementeren van nieuwe capaciteiten om de ballistische raketafweer te verbeteren. Die verbeteringen omvatten sensoren, interceptors en tactische controlesystemen, die een aanvulling vormen op de bestaande lucht- en raketafweercapaciteiten binnen het bondgenootschap.

Het project sluit rechtstreeks aan bij de capaciteitsdoelstellingen en nationale operationele vereisten die zijn vastgelegd in het geïntegreerde lucht- en raketafweerkader van de NAVO. Het maakt deel uit van een breder pakket van multinationale samenwerkingsverbanden, waaronder een ander ‘High Visibility Project’ waarbij Denemarken, Litouwen, Nederland, Polen en Turkije betrokken zijn en dat gericht is op de ontwikkeling van dronegebaseerde diepe precisieaanvalscapaciteiten.

Samenwerking voor luchtwaardigheidsbestendigheid

Bovendien onderzoeken vijftien NAVO-bondgenoten samenwerkingsverbanden om de luchtwaardigheidsbestendigheid en interoperabiliteit in tijden van crisis of conflict te verbeteren. Dit kan gaan om gezamenlijke oplossingen voor ontwerp, aanpassing, onderhoud en reparatie, maar ook om procedurele aanpassingen om duurzame luchtoperaties te waarborgen.

Naast die initiatieven heeft Zweden zich aangesloten bij het ‘Air Battle Decisive Munitions High Visibility Project’ van de NAVO, waardoor het totale aantal deelnemende landen op zeventien komt. Dit project heeft tot doel de aanschaf van essentiële luchtgelanceerde munitie onder gunstigere voorwaarden te vergemakkelijken en tegelijkertijd de interoperabiliteit tussen de geallieerde strijdkrachten te verbeteren.

Wil je meer defensienieuws ontvangen? Schrijf je hier in op onze wekelijkse Defensie Insider-nieuwsbrief.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.