In regeringskringen werd het al langer gezegd door de liberalen, nu ook openlijk in de Kamer. Open Vld-parlementslid Marianne Verhaert haalde daar hard uit: “Hoe is het in godsnaam mogelijk dat er vandaag, op het moment dat grote delen van de bevolking de eindjes niet aan elkaar kunnen knopen, nog steeds honderden miljoenen euro staatssteun vloeien naar de bedeling van papieren kranten en dat die steun vervolgens vloeit naar mediahuizen die zelf enorme winsten boeken?”
Daarbij had ze het over “pure concurrentievervalsing tegenover de kleine uitgevers en tegenover de krantenwinkels”. Vanuit de oppositie dringen zowel N-VA als Vlaams Belang luidkeels aan op het schrappen van de subsidies en het hele contract.
Maar de houding van Open Vld in de Kamer is opvallend, want als regeringspartij zitten de liberalen op ramkoers. Alles heeft daarbij te maken met de zaak van mogelijke collusie en dus manipulatie van het krantencontract. Daarbij geeft Open Vld aan dat het debat zal moeten geopend worden, als blijkt dat er echt zaken fout gegaan zijn. Want in regeringskringen houdt men de adem in, over het lot van Bpost-CEO Dirk Tirez. Die trok zich tijdelijk terug, maar kan slechts terugkeren als blijkt dat er niets aan de hand is.
“Indien dat wel het geval is, dan krijgen we wel een heel lastige beeldvorming, en een nog vervelendere discussie over dat contract”, zo stelt een regeringsbron.