Voormalige topondernemer Yvan Verougstraete nieuwe voorzitter van Les Engagés

Voormalige topondernemer Yvan Verougstraete nieuwe voorzitter van Les Engagés
Yvan Verougstraete (Les Engagés) – Bron: Thierry Monasse/Getty Images

Yvan Verougstraete is de nieuwe voorzitter van Les Engagés. De 49-jarige topondernemer neemt het stokje over van Maxime Prévot, die als minister in de federale regering stapt. Verougstraete krijgt zo een meteen heel belangrijke rol in Belgische politiek, amper drie jaar nadat hij in de politiek stapte.


Key Takeaways

  • Yvan Verougstraete volgt Maxime Prévot op als voorzitter van Les Engagés.
  • De 49-jarige voormalige topondernemer zit nog maar drie jaar in de politiek, maar staat nu dus aan de kop van de Franstalige humanisten.

Yvan Verougstraete maakte naam als oprichter en CEO van Medi-Market. Deze keten van apothekers zorgde in ons land voor een revolutie in de traditionele apothekersmarkt en is de laatste jaren enorm gegroeid.

Overstap naar politiek

In 2021 besliste de voormalige ‘Manager van het jaar’ verrassend om te stoppen als CEO. Na geflirt met het onderwijs stapte hij in de politiek. Dat betekende eigenlijk een terugkeer, want als 18-jarige zat hij al even in de gemeenteraad van Sint-Pieters-Woluwe voor de PSC, de voorloper van Les Engagés.

Toen Verougstraete zich – via Christophe De Beukelaer – bij Les Engagés aansloot, trof hij een partij in crisis. De humanisten waren echter bezig met een verbredingsbeweging en de ondernemer kon zich vinden in dat verhaal. Het leverde hem al snel veel respect op binnen de partij en niet veel later was hij opgeklommen tot rechterhand van Maxime Prévot.

Enige kandidaat

Die loodste Les Engagés naar electorale successen en in de Franstalige en federale regering. In die federale regering is Prévot ondertussen zelf minister voor Buitenlandse Zaken. Sindsdien is Yvan Verougstraete voorzitter ad-interim.

In aanloop naar de voorzittersverkiezing haakte zijn enige uitdager Marc-Antoine Mathijsen af. Daardoor lag de weg van Verougstraete naar het voorzitterschap open. Hij kreeg uiteindelijk bijna 90 procent van de stemmen op een partijconventie in Namen. De burgemeester van Florenville Camille Maitrejean en Waals parlementslid Marie Jacqmin worden de nieuwe ondervoorzitters. 

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.

03:00