Zo wil voorzitter Bart Dhondt Groen opnieuw populair maken

Zo wil voorzitter Bart Dhondt Groen opnieuw populair maken
Bart Dhondt (Groen) – Bron: NICOLAS MAETERLINCK/BELGA MAG/AFP via Getty Images

Bart Dhondt, voorzitter van Groen, wil de komende tijd werk maken van een “boegbeeldenstrategie”. Dat moet helpen om de partij, die in crisis verkeert, opnieuw populair te maken.


Key Takeaways

  • Groen-voorzitter Bart Dhondt wil met een “boegbeeldenstrategie” de kopstukken van de partij bekender maken.
  • Die strategie moet helpen om Groen opnieuw populair te maken.
  • Bij de laatste peiling was de partij gezakt tot amper 6,6 procent.

Hoewel Groen even de wind in de zeilen leek te hebben, behaalde de partij bij de verkiezingen in zowel juni als oktober amper zo’n 7,7 procent. Het kostte de kop van het vaak omstreden voorzittersduo Nadia Naji en Jeremie Vaneeckhout.

Halverwege december is Bart Dhondt verkozen als nieuwe voorzitter, maar hij kon voorlopig nog niet echt een nieuwe wind doen waaien door Groen. Bij een recente peiling haalde de partij maar 6,6 procent meer.

Boegbeeldenstrategie

Om die trend om te keren wil voorzitter Bart Dhondt nieuwe boegbeelden lanceren. Dat zei hij in gesprek met VTM Nieuws. De partij mist sowieso al langere tijd bekende gezichten, en ziet binnenkort waarschijnlijk ook Petra De Sutter vertrekken. Daarom wil de voorzitter nu andere kopstukken op de voorgrond zetten. “We hebben echt wel kleppers, maar ik ontken niet dat onze parlementsleden nog veel bekender moeten worden”, klinkt het.

Ondanks de slechte peiling, vindt Dhondt Groen “relevanter dan ooit”. “Er is werk aan de winkel om dat duidelijker te maken, maar als ik zie wat de regering beslist en dat klimaat totaal ontbreekt in dat beleid, dan zie ik potentieel voor ons”, besluit hij.

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.

02:00