Nog geen doorbraak over de grondwetsartikelen die voorgelegd kunnen worden ter wijziging…
- Het stond op de agenda van de kern, maar nog geen witte rook: welke artikelen wil de meerderheid aanduiden om te mogen wijzigen voor de volgende legislatuur in de Kamer? Die verklaring, die de toestemming van de Kamer en Senaat maar ook van de regering nodig heeft, laat op zich wachten: Vivaldi blijft erover discussiëren. De zaak is nu terug naar drie werkgroepen, tussen de kabinetten.
- Daarbij is er een groepje dat het over de vijf al aangeduide artikelen (waaronder passe partout-artikel 195) moet hebben, en artikel 7bis rond het klimaat (wat mogelijk een deel van de Grondwet wordt).
- Daarnaast is er een heel pakket rond de zogenaamde grondrechten, in titel II van de Grondwet, waarbij de scheiding van kerk en staat.
- En tenslotte is er alles met betrekking tot de Senaat, die misschien, finaal, dan ooit, wie weet, op een dag, als we het nog zouden meemaken, ook echt effectief, zou worden afgeschaft.
- “Het loopt goed hoor. We hebben vorderingen gemaakt, we komen er wel, in tegenstelling tot wat in sommige dramatische koppen boven artikels te lezen staat”, zo blijft de sfeer optimistisch op de Zestien.