De commissie Sociale Zaken krijgt vandaag de vakbonden over de vloer, over de loonnormwet. Daarvoor verzamelden ze 87.000 handtekeningen: meteen een primeur want het is de eerste keer dat men zo van buitenaf een hoorzitting afdwingt in de Kamer.
- “Tijdens deze hoorzitting zullen ACV, ABVV en ACLVB aan de parlementsleden duidelijk maken waar de loonnormwet rammelt. En waar oplossingen liggen. Dat is belangrijk, want alleen het Parlement kan de loonnormwet aanpassen”, zo lieten ze al weten in een persbericht.
- Maar meteen kwam ABVV-voorzitter Thierry Bodson al met nieuwe dreigementen: er komt een ‘nationale actiedag’ van zijn vakbond op 19 september. En nog meer: een algemene staking in de week van 7 november. De precieze dag kiest men nog niet, zodat de andere vakbonden nog kunnen aansluiten en mee kunnen kiezen.
- Dat zet meteen de toon: men moet en zal die ‘wet van ’96’ wegkrijgen, zo is het voornemen van het ABVV. Daarvoor willen ze in september ook een gemeenschappelijke eisenbundel vanuit de vakbonden neerleggen. Bij het grotere ACV wacht men nog even de hoorzittingen van vandaag af, voor ze daar laten horen wat ze ondernemen.