Key takeaways
- Bezoekers trekken tijdens het kastanjeseizoen massaal naar de natuurlijke bossen boven het dorp Serhat in Çanakkale.
- De concurrentie voor gevallen bramen en noten wordt heviger als mensen ze verzamelen in zakken.
- Picknicks worden een algemeen beeld langs open plekken langs de weg waar bewoners en toeristen genieten van hun overvloed.
Het begin van het kastanjeseizoen heeft een golf van bezoekers naar de natuurlijke bossen boven het dorp Serhat in Çanakkale, in het noordwesten van Turkije, gebracht. Inwoners uit de omliggende gebieden en Bayramiç zijn naar de regio Mekere getrokken, ten noorden van het Kaz-gebergte, om deel te nemen aan de jaarlijkse traditie van het verzamelen van kastanjes.
De concurrentie om de gevallen bramen en noten wordt heviger als mensen gretig zakken vullen met hun buit. In de middaghitte verzamelen de mensen zich vaak op open plekken langs de weg, waar picknicks een normaal gezicht worden. Cahit Kurt, een 57-jarige inwoner van het dorp Palamutoba in Bayramiç, deelde zijn ervaring: “We hebben hier een grote voorraad kastanjes. We verzamelden genoeg voor onszelf en gingen daarna naar Kaz Mountain om meer te verzamelen. Daarna hebben we er enorm van genoten. Iedereen is hier welkom.”
De betekenis van het kastanjeseizoen
Kastanjes zijn een belangrijk landbouwproduct in Turkije. Regio’s zoals Çanakkale profiteren van het ideale klimaat en de ideale bodemgesteldheid voor de kastanjeteelt. Het seizoen loopt meestal van eind september tot begin november en trekt zowel inwoners als toeristen die deze voedzame lekkernij willen verzamelen en ervan willen genieten.
Genieten van het seizoen
Tijdens de middaghitte verzamelen mensen zich vaak op open plekken langs de weg, waar picknicks een normaal gezicht worden.
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

