Key takeaways
- Het Witte Huis onderzoekt de mogelijkheid om financiële bijdragen van Arabische landen te vragen voor een mogelijk conflict met Iran.
- Ondanks publieke spanningen en tegenstrijdige retoriek boeken de onderhandelingen achter gesloten deuren tussen de Verenigde Staten en Iran naar verluidt vooruitgang.
- Hoewel de VS hoopvol is over een diplomatieke oplossing, blijft het land voorbereid op de mogelijkheid dat de gesprekken met Iran niet slagen.
Het Witte Huis heeft aangegeven dat president Donald Trump overweegt Arabische landen te vragen financieel bij te dragen aan het mogelijke conflict met Iran. Hoewel de onderhandelingen met Teheran naar verluidt vorderen, beklemtoonde Karoline Leavitt, persvoorlichter van het Witte Huis, de discrepantie tussen de publieke verklaringen van Iran en de besloten communicatie met Amerikaanse functionarissen.
Privévooruitgang
Leavitt verklaarde dat er, ondanks de uitspraken van Iran over onrealistische vredesvoorstellen en raketaanvallen op Israël, positieve ontwikkelingen zijn geweest in privébesprekingen. Ze illustreerde het belang van het onderscheid tussen publieke retoriek en privétoezeggingen.
Eerder had president Trump gedreigd de energie-infrastructuur van Iran te vernietigen als de Straat van Hormuz gesloten zou blijven. Hij beweerde dat er in Iran al een “regimeverandering” gaande was, waarbij hij verwees naar de val van eerdere leiderschapsfracties en suggereerde dat het huidige regime bereid was om te onderhandelen.
Hoop op diplomatieke oplossing
Minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio toonde zich echter voorzichtig en verklaarde dat, hoewel nieuw leiderschap in Iran welkom zou zijn, de VS zich moeten voorbereiden op de mogelijkheid dat de onderhandelingen niet tot een gunstig resultaat leiden.
Leavitt stelde het publiek gerust dat alle onderhandse overeenkomsten met Iran grondig zouden worden getoetst en dat de VS Teheran verantwoordelijk zou houden voor zijn toezeggingen. Ze herhaalde het standpunt van president Trump over militaire consequenties, mocht Iran zich niet houden aan zijn deel van een mogelijke overeenkomst.
(jw)(fc)
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

