Tesla Semi maakt Europees debuut


Key takeaways

  • Tesla is van plan zijn elektrische Semi-vrachtwagen in Europa op de markt te brengen.
  • De technische specificaties worden voor het eerst bekendgemaakt op de IAA Transportation-beurs.
  • Dankzij de massaproductie is levering aan klanten zoals PepsiCo nu mogelijk.

Tesla is van plan zijn elektrische Semi-vrachtwagen op de Europese markt te introduceren. Naar verwachting zullen verdere technische gegevens en specifieke details over het voertuig worden onthuld tijdens de IAA Transportation-beurs volgende maand in Hannover, Duitsland. Dat heeft het bedrijf zelf aangekondigd via een een bericht op het sociale mediaplatform X.

Geschiedenis van vertragingen

Hoewel de Semi in 2017 voor het eerst werd onthuld met een beoogde productiestart in 2019, kreeg de introductie te maken met talrijke tegenslagen. Tesla gaf zelfs aan dat batterijcapaciteit prioriteit moest krijgen voor zijn personenauto’s, met name het populaire Model 3.

De massaproductie van de Semi is afgelopen april van start gegaan in een fabriek in Nevada. Op de Amerikaanse markt is het bedrijf al begonnen met de levering van deze vrachtwagens aan klanten, zoals het drankenbedrijf PepsiCo.

Prestaties en concurrentie op de markt

Tesla beweert dat de Semi ongeveer 800 kilometer kan afleggen voordat hij opnieuw moet worden opgeladen. Bij zijn intrede op de Europese markt zal het voertuig concurreren met diverse elektrische zware vrachtwagens die al door lokale fabrikanten worden aangeboden. Opvallend is dat het bedrijf de Semi twee jaar eerder al op dezelfde vakbeurs had gepresenteerd. (ev)

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Voeg businessam.be toe als preferred source op Google
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.