Rob Beenders (Vooruit) is de eerste grote verrassing in de nieuwe federale regering. Hij wordt minister van Consumentenzaken, Sociale Fraude en Gelijke Kansen. Dat heeft Vooruit-voorzitter Conner Rousseau zelf bekendgemaakt. Het betekent voor Beenders een terugkeer in de politiek, nadat hij in 2019 stopte met gehoorproblemen.
Key Takeaways
- Rob Beenders wordt voor Vooruit minister van Consumentenzaken, Sociale Fraude en Gelijke Kansen.
- Dat maakte Conner Rousseau bekend.
- Hij was tot voor kort werkzaam in de privésector nadat hij in 2019 de politiek verliet door gehoorproblemen.
Dat Frank Vandenbroucke zou aanblijven als minister van Volksgezondheid voor Vooruit in De Wever I was al langer duidelijk. Over de tweede socialistische minister was er minder duidelijkheid, maar nu heeft Rousseau die naam bekendgemaakt.
De 45-jarige Limburger Rob Beenders was van 2005 tot 2019 actief in de politiek voor de toenmalige sp.a. Zo was hij enkele jaren schepen in Hasselt, waarna hij Vlaams Parlementslid en Deelstaatssenator – als opvolger van Ingrid Lieten – werd.
Gehoorproblemen
Bij de verkiezingen van 2019 was Beenders geen kandidaat meer omdat hij problemen had gekregen met zijn gehoor. Hij ging toen aan de slag bij een internationaal bedrijf gespecialiseerd in gehoorimplantaten. Daar werd hij in 2023 gepromoveerd tot Director Global Advocacy.
Sindsdien heeft Rob Beenders een implantaat en een hoortoestel waardoor zijn gehoorproblemen onder controle zijn. In 2021 schreef hij onder die ervaringen het boek Mijn Hoorreis.
Minister
Nu keert hij dus na zes jaar terug in de politiek als minister van Consumentenzaken, Sociale Fraude en Gelijke Kansen. “De bevoegdheden zijn zo interessant dat ik meteen ja heb gezegd. Ik ben mijn gehoor voor een stuk verloren, ik weet hoe belangrijk het is om gelijke kansen te krijgen. Ook op de arbeidsmarkt is dat niet evident. Met die ervaring wil ik me hard inzetten”, reageert hij bij VRT NWS.