Rechter maakt weg vrij voor voortzetting bezuinigingen Trump-administratie


Key takeaways

  • Een federale rechter heeft een verzoek van vakbonden afgewezen om de ontslagen van werknemers binnen de federale overheid door president Trump tegen te houden.
  • De vakbonden zullen hun juridische uitdaging nu voorleggen aan de Federal Labor Relations Authority, die verantwoordelijk is voor het behandelen van arbeidsgeschillen.
  • De beslissing maakt de weg vrij voor de nieuwe regering om haar plannen voor inkrimping en stroomlijning van het personeelsbestand voort te zetten.

Een federale rechter heeft onlangs een verzoek van vakbonden afgewezen om de acties van president Trump met betrekking tot het ontslag van werknemers binnen de federale overheid tegen te houden. Deze beslissing maakt de weg vrij voor de nieuwe regering om door te gaan met haar plannen voor inkrimping.  Dit meldt The Washington Post.

De National Treasury Employees Union en vier andere organisaties vroegen een tijdelijk verbod tegen de massaontslagen, met het argument dat ze zouden kunnen leiden tot een verlies van een half miljoen banen door middel van ontslagen en een vrijwillig ontslagprogramma. De rechter oordeelde dat de vakbonden hun juridische uitdaging moeten voorleggen aan de Federal Labor Relations Authority, een orgaan dat verantwoordelijk is voor het behandelen van arbeidsgeschillen binnen de federale overheid.

Achtergrond van het besluit van de rechter

De beslissing van de rechter kwam op het moment dat meer dan 6000 werknemers op proef bij de IRS ontslagen zouden worden tijdens het belastingseizoen. Hoewel hij verklaarde dat hij niet bevoegd was om de zaak te horen op basis van juridische precedenten, erkende hij de significante impact van deze acties op individuen en de Amerikaanse samenleving. Hij merkte op dat Trumps eerste maand in functie werd gekenmerkt door uitvoerende orders die in verschillende sectoren ontwrichting en chaos veroorzaakten.

Het argument van de vakbonden

De vakbonden beweren dat de massale personeelsreducties in strijd zijn met federale statuten en voorschriften, en dat ze de autoriteit van het Congres over personeelsbezetting en prioriteiten van agentschappen overschrijden. Ze beweren dat deze aanpak cruciale beleidsinitiatieven zoals belastinginning zou ondermijnen, omdat veel van de ontslagen medewerkers speciaal voor dit doel zijn aangenomen.

Omgekeerd beweren advocaten van het Ministerie van Justitie die de regering Trump vertegenwoordigen dat de president de wettelijke bevoegdheid heeft om het personeelsbestand te stroomlijnen door middel van maatregelen als vrijwillig ontslag en inkrimping van het personeelsbestand. Het Ministerie beweert dat de vakbonden geen juridische status hebben om deze acties aan te vechten, omdat ze nog geen tastbare schade hebben aangetoond door verminderde onderhandelingspositie of inkomstenverlies.

De strijd is nog niet gestreden

De National Treasury Employees Union is teleurgesteld over de uitspraak, maar belooft de strijd tegen de massaontslagen voort te zetten. De vakbond benadrukt de verwoestende gevolgen voor federale werknemers en hun gezinnen, evenals het mogelijke rimpeleffect op lokale economieën. Verder herhaalt de organisatie hun standpunt dat deze acties een illegale omzeiling zijn van de autoriteit van het Congres over federale agentschappen en hun vitale functies.

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.