Panasonic schrapt 10.000 banen in herstructurering

Panasonic schrapt 10.000 banen in herstructurering
Kazuo Tadanobu, CEO van Panasonic Energy Co. (Photographer: David Kawai/Bloomberg via Getty Images)

Key takeaways

  • Panasonic zal zijn personeelsbestand met 10.000 werknemers verminderen.
  • Het herstructureringsplan is gericht op het verbeteren van de operationele efficiëntie en het behalen van een rendement op eigen vermogen van 10 procent.
  • De energiebusiness zal naar verwachting een aanzienlijke stijging van het bedrijfsresultaat zien.

Panasonic Holdings kondigde vrijdag belangrijke herstructureringsplannen aan. Dit met als doel de winstgevendheid te verbeteren en een rendement op eigen vermogen van 10 procent te behalen tegen maart 2029.

Inkrimping personeelsbestand

De elektronicafabrikant zal zijn personeelsbestand dit boekjaar met 10.000 werknemers inkrimpen, waarvan de helft in Japan en de andere helft internationaal. Deze vermindering zal worden bereikt door het consolideren van verkoop- en indirecte activiteiten, het stroomlijnen van vestigingen, het beëindigen van bepaalde activiteiten en het aanbieden van opties voor vervroegde uittreding aan werknemers in Japan.

Panasonic heeft momenteel wereldwijd ongeveer 228.000 werknemers in dienst. Het herstructureringsprogramma voorziet kosten voor een totaal van 130 miljard yen (ongeveer 795 miljoen euro) tijdens dit boekjaar. Dit initiatief is gericht op het verbeteren van de operationele efficiëntie binnen het bedrijf, met name binnen de verkoop- en back-office divisies.

Bijna de helft van deze herstructureringskosten komt voor rekening van de Lifestyle business, die woningelektronica en verwarmings- en ventilatiesystemen omvat. Nog eens 40 procent zal worden toegewezen aan “andere” activiteiten, waaronder de holding.

Winstgroei batterijen elektrische voertuigen

Panasonic voorspelt dit fiscale jaar een aanzienlijke stijging van de operationele winst voor zijn energiebedrijf dat batterijen voor elektrische voertuigen maakt, met een stijging van 39 procent tot 167 miljard yen. Deze groei wordt toegeschreven aan de verwachte hogere verkoop van accu’s en energieopslagsystemen. De energiesector, die batterijen levert aan Tesla en andere autofabrikanten, genereerde 120,2 miljard yen (ongeveer 735 miljoen euro) in het vorige boekjaar. Hiermee werd het geplande doel net niet gehaald.

Over het geheel genomen verwacht Panasonic een daling van de bedrijfswinst met 13 procent voor het huidige fiscale jaar, met een totaal van 370 miljard yen (ongeveer 2,3 miljard euro).

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.

03:00