Opnieuw Chinese vastgoedreus in de problemen: Sunac vraagt faillissementsbescherming aan

Opnieuw Chinese vastgoedreus in de problemen: Sunac vraagt faillissementsbescherming aan
Qilai Shen/Bloomberg via Getty Images

De Chinese vastgoedreus Sunac vraagt in de VS bescherming aan onder Chapter 15 van de Amerikaanse faillissementswet. Die wet beschermt falende bedrijven uit het buitenland met activa in de VS tegen Amerikaanse schuldeisers, wanneer ze een herstructurering aangaan. Het is het derde vastgoedbedrijf uit China dat op korte tijd in de problemen komt.

Waarom is dit belangrijk?

De Chinese economie heeft het moeilijk. De barsten in de vastgoedsector waren al even zichtbaar, maar toen de Chinese vastgoedgigant Evergrande vorige maand het faillissement aanvroeg, werd duidelijk hoe diep de problemen gingen. Ook Country Garden, nog een Chinese vastgoedgigant, wankelt al even. Nu valt ook Sunac.

In het nieuws: Sunac, ooit de derde grootste Chinese vastgoedontwikkelaar, vraagt het faillissement aan. Dat meldt Reuters.

  • Ergens zat het eraan te komen. In 2022 slaagde Sunac er niet in zijn rekeningen te betalen en ging in default op de eigen obligatie. De aandelenkoers staat op moment van schrijven 94 procent lager dan op de piek in januari 2020.
  • In 2022 vielen de verkopen van Sunac met 50 procent terug in vergelijking met 2021.
  • Op maandag werd er nog een herstructureringsplan voor bijna 10 miljard dollar aan schulden aangekondigd. Maar dinsdag lijkt het bedrijf de handdoek in de ring te gooien, onder Chapter 15 van de Amerikaanse faillissementswet.

Ondersteuning

  • De wankele vastgoedsector in China is slechts een van de indicatoren dat het economisch niet denderend loopt. De werkloosheidscijfers, de exportcijfers, deflatie… wijzen allemaal in dezelfde richting.
  • China lijkt er wel op gebrand om de vastgoedsector het sterkst te ondersteunen met maatregelen.
    • De hypotheektarieven voor zij die een eerste woning kopen zijn al verlaagd, idem voor het minimumbedrag dat zij hiervoor zelf moeten inbrengen.
    • Er wordt ook overwogen beperkingen op de aankoop van woningen in buitenwijken af te schaffen. (ddw)
Meer premium artikelen
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.