Noord-Korea wijst Zuid-Koreaanse verzoeningspoging af


Key takeaways

  • Kim Yo-jong, de zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, verwerpt de verzoeningspogingen van Zuid-Korea.
  • Noord-Korea bekritiseert Zuid-Korea’s alliantie met de Verenigde Staten en haar houding tegenover Pyongyang.
  • Zuid-Korea blijft vastbesloten om vrede na te streven, ondanks de afwijzing van Noord-Korea.

De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft de recente verzoeningspogingen van Zuid-Korea afgewezen. In een door het staatspersbureau gepubliceerde verklaring zei Kim Yo-jong dat Noord-Korea geen interesse had in een dialoog met Seoul, ongeacht de voorstellen die werden gedaan. Ze benadrukte dat er geen reden was voor een dialoog of discussie met Zuid-Korea.

Noord-Korea verwerpt pogingen tot dialoog

De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung, die onlangs is aangetreden, had beloofd om via diplomatie naar vrede op het Koreaanse schiereiland te streven en tegelijkertijd nucleaire dreigingen van het noorden af te schrikken. Hij heeft de harde houding van zijn voorganger ten opzichte van Noord-Korea gedeeltelijk teruggedraaid, met name door militaire propaganda-uitzendingen langs de grens op te schorten en humanitaire hulp van niet-gouvernementele organisaties toe te staan.

Pyongyang was echter niet onder de indruk. Kim Yo-jong bekritiseerde Zuid-Korea’s vertrouwen in haar alliantie met de VS en haar confronterende houding tegenover Noord-Korea. Ze zei dat deze acties een voortzetting waren van eerder beleid. Ze verwierp het idee dat sentimentele woorden gebeurtenissen uit het verleden zouden kunnen terugdraaien.

Ondanks de afwijzing van Noord-Korea, blijft de Zuid-Koreaanse president zich inzetten voor vrede. De minister van Eenwording heeft gesuggereerd dat president Lee kan overwegen om de gezamenlijke militaire oefeningen met de VS aan te passen om de spanningen verder te de-escaleren.

“Kim Jong-un zal niet aanwezig zijn op APEC-top”

Kim Yo-jong ontkrachtte ook speculaties over de mogelijke aanwezigheid van Kim Jong-un op de komende APEC-top in Zuid-Korea en noemde het een “dagdroom”. Hoewel Zuid-Koreaanse functionarissen hoop hadden geuit op Noord-Koreaanse deelname en zelfs een mogelijke ontmoeting tussen Kim Jong-un en de Amerikaanse president Donald Trump, heeft Pyongyang geen interesse getoond in het hervatten van gesprekken met een van beide landen.

De recente acties van Noord-Korea, waaronder het inzetten van troepen in Rusland in ruil voor cruciale voorraden en de voortzetting van de ontwikkeling van kernwapens, wijzen op een verschuiving in de strategische prioriteiten. Kim Jong-un lijkt vastbesloten om de militaire capaciteiten van zijn land te versterken ondanks internationale sancties.

(ns)

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.