Key takeaways
- Noord-Korea heeft Rusland ongeveer 200 langeafstandsartillerie-eenheden en aanzienlijke hoeveelheden munitie geleverd.
- Ongeveer 11.000 Noord-Koreaanse troepen zijn ingezet ter ondersteuning van de Russische militaire inspanningen, waarbij naar schatting 300 soldaten zijn gedood en ongeveer 2.700 gewond.
- Noord-Korea is van plan om in 2025 minstens 150 KN-23 ballistische raketten voor de korte afstand aan Moskou te leveren, samen met artilleriegranaten en -systemen.
Rapporten geven aan dat Noord-Korea ongeveer 200 langeafstandsgeschutseenheden en aanzienlijke hoeveelheden munitie aan Rusland heeft geleverd. Deze informatie is afkomstig van het Ministerie van Defensie van Zuid-Korea, dat ook verklaart dat er meer troepen, wapens en munitie onderweg zijn om de militaire inspanningen van Rusland te ondersteunen.
Eerdere schattingen van de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst suggereerden dat er al ongeveer 11.000 Noord-Koreaanse troepen waren ingezet om Rusland bij te staan in zijn conflict. Deze rapporten beweren verder dat ongeveer 300 Noord-Koreaanse soldaten zijn gedood en ongeveer 2.700 gewond zijn geraakt tijdens hun betrokkenheid.
Spanningen escaleren
Vooruitkijkend verwacht Zuid-Korea dat Noord-Korea zijn wapenontwikkelingsprogramma’s tegen 2025 zal intensiveren. Deze escalatie zal naar verwachting het hoogtepunt zijn van een vijfjarenplan dat is gericht op het moderniseren van het arsenaal van Noord-Korea, dat bestaat uit nucleaire onderzeeërs, verkenningssatellieten en geavanceerde ballistische raketten. In ruil voor militaire steun krijgt Noord-Korea waarschijnlijk hightech hulp van Rusland op het gebied van technologie voor nucleaire onderzeeërs en systemen om raketten opnieuw in te voeren.
Ondanks de militaire samenwerking met Rusland heeft Noord-Korea aangegeven open communicatiekanalen met de Verenigde Staten te willen onderhouden. Pyongyang blijft echter raketten testen en agressieve retoriek gebruiken. Het Ministerie van Defensie van Zuid-Korea benadrukt dat Noord-Korea nog niet heeft gereageerd op de recente verklaring van de voormalige Amerikaanse president Donald Trump dat hij bereid is om opnieuw contact op te nemen met Kim Jong Un. In plaats daarvan heeft Kim Jong Un zich gericht op het toezicht houden op de productie van nucleair materiaal, wat de toewijding van Noord-Korea aan een military-first aanpak onderstreept.
Militaire samenwerking
De Oekraïense chef van de inlichtingendienst Kyrylo Budanov verklaarde eind januari dat Noord-Korea van plan is om in 2025 minstens 150 KN-23 ballistische korteafstandsraketten, samen met artilleriegranaten en -systemen aan Moskou te leveren. Hij beweerde verder dat Pyongyang vóór begin 2025 al tot 120 M-1989 “Koksan” zelfrijdende artillerie-eenheden en M-1991 meervoudige raketwerpers aan Moskou had geleverd. De uitspraken van Budanov zijn in tegenspraak met wijdverspreide internationale en Oekraïense mediaberichten, waaronder die van The New York Times, CNN, The Times en Kyiv Post, waarin werd gesuggereerd dat de Noord-Koreaanse troepen zich bijna volledig hadden teruggetrokken uit de gevechtszone in de Russische Koersk regio. Hij beweerde dat maar liefst 8.000 Noord-Koreaanse soldaten nog steeds betrokken zijn bij gevechten in Koersk, ondanks aanzienlijke verliezen sinds hun inzet in de regio, wat hun operationele capaciteiten beïnvloedt en leidt tot herschikkingen uit bepaalde delen van het conflictgebied.
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!