Key takeaways
- Ruoming Pang, een voormalig ingenieur van Apple, heeft een contract van 200 miljoen dollar (171 miljoen euro) bij Meta geaccepteerd.
- Pang gaat werken in de Superintelligence-divisie, waar geavanceerde AI-systemen worden ontwikkeld.
Meta wil uitblinken in AI en heeft daar veel geld voor over. De laatste ontwikkeling daarbij is het aannemen van Ruoming Pang, een bekende IT-expert van Apple. Hij werkte al jaren bij techbedrijf als senior software engineer, maar maakt nu dus de overstap. Bij die overstap is een contract van meer dan 200 miljoen dollar (170 miljoen euro) gemoeid.
Naast Pang wil Meta nog andere ingenieurs wegkapen bij andere techbedrijven. Daarvoor gebruikt het prestatiedoelen en aandelenbonussen. Met de huidige aandelenkoers die rond de 624 euro schommelt en een marktkapitalisatie van meer dan 1.400 miljard euro, heeft het eigen vermogen van Meta een aanzienlijke waarde. Zuckerberg, de oprichter van Meta, behoort tot de rijkste mensen ter wereld, met een geschatte nettowaarde van 215 miljard euro.
Exit bij Apple en aan de slag bij Superintelligence
Ruoming Pang was in de techwereld al langer een bekende naam en Meta had hem dan ook al een tijdje in het vizier. Toen hem het voorstel gedaan werd, weigerde Apple om dat te evenaren. Tim Cook, CEO van Apple, was namelijk niet bereid om het salaris aanzienlijk te verhogen.
Bij Meta zal Pang nu aan de slag gaan bij de Superintelligence-divisie. Daar zal hij samenwerken met collega’s om geavanceerde AI-systemen te ontwikkelen. Naar verluidt behoren de salarissen binnen die Superintelligence-groep tot de hoogste ter wereld, vergelijkbaar met de salarissen van CEO’s van grote banken.
Interessante deal voor Pang
Die deal bestaat uit een interessante tekenbonus, een mooi basissalaris en ook aandelen in Meta. Een deel van het salaris is daarnaast ook nog eens gekoppeld aan de doelen van het bedrijf. Hoe beter Meta scoort, hoe meer Pang dus betaald zal worden. Daarnaast zijn ook de aandelen een enorm pluspunt, want normaal gezien krijgen werknemers dat voordeel maar na vier jaar. (jv)

