Meer dan 1 op de 2 Belgen spaart op voorhand voor een reis

Uit een onderzoek van Touring, een Belgische pechhulpverleningsdienst en verzekeraar, blijkt dat veel Belgen tijdig beginnen met sparen voor de reis. Zo neemt meer dan een op de twee huishoudens de vakantie op in het gezinsbudget.


Key takeaways

  • 55 procent van de Belgische gezinnen neemt hun vakantie op voorhand op in het gezinsbudget. Dat blijkt uit een bevraging van Touring bij 3.371 respondenten.
  • Toch heeft niet iedereen reisplannen. 1 op 5 Belgen blijft dit jaar thuis, tegenover 1 op 4 in 2024.
  • Het budget is de belangrijkste reden om niet te reizen (32%), voor 27 procent zijn er andere, dringendere uitgaven.

In het nieuws: Volgens Touring neemt 55 procent van de gezinnen hun vakantie op voorhand op in het gezinsbudget. Op die manier komen ze niet voor een onaangename verrassing te staan.

  • De verzekeraar merkt op dat de prijs van een reis een bepalende factor blijft wanneer een Belg een reis plant. 51 procent van de 3.371 respondenten haalt dit aan als een criterium bij de keuze van hun bestemming. Ook de ligging (49%) en de lokale natuur (44%) spelen een grote rol bij die keuze.
  • De financiële kant krijgt dus prioriteit, maar dit betekent niet dat de Belg geen verwachtingen heeft: 43 procent is vooral op zoek naar nieuwe ontdekkingen, 40 procent wil de natuur verkennen en 38 procent kiest voor stedentrips. 33 procent neemt graag tijd voor een gastronomisch uitje en voor 30 procent van de vakantiegangers is een zwembad absoluut noodzakelijk.
  • De Belg boekt typisch online, voor twee weken in een hotel (52%), een huis of appartement (42%) met een accommodatiebudget van minder dan 2.000 euro (68%).
  • Frankrijk blijft dit jaar overigens de favoriete bestemming van de Belgen. Bijna 44 procent van de vakantiegangers trekt er deze zomer heen.

Ook dit: Toch heeft niet iedereen reisplannen. Uit de bevraging van Touring blijkt dat 1 op 5 Belgen thuisblijft, tegenover 1 op 4 in 2024. Het zijn vooral 35 tot 49-jarigen (30%) die niet op vakantie gaan.

  • Het budget is de belangrijkste reden om niet te reizen (32%), voor 27 procent zijn er andere, dringendere uitgaven.
  • Ook gezondheidsproblemen (23%), een gebrek aan interesse (25%) en logistieke beperkingen door bijvoorbeeld huisdieren (14%) worden aangehaald.

1 op 5 Belgen heeft geen enkele reisdekking

Opgemerkt: Voorts toont het onderzoek aan dat 22 procent van de vakantiegangers geen enkele reisdekking heeft. 50 procent sluit geen annuleringsverzekering af en 8 procent heeft geen idee of ze verzekerd zijn.

  • “In een tijd waarin vertragingen van vluchten, natuurrampen en administratieve incidenten schering en inslag lijken te zijn, is deze onzorgvuldigheid toch verrassend”, merkt Touring op.
  • “Hoewel 78 procent van de reizigers een basisverzekering heeft die onder meer medische kosten of pechhulp dekt, blijkt deze vaak ontoereikend in complexere situaties, zoals een vulkaanuitbarsting in IJsland of een tropische storm in Zuidoost-Azië”, voegt de pechhulpverleningsdienst eraan toe.

Wil je op de hoogte blijven van alles wat er zich afspeelt in de financiële wereld? Niels Saelens, een journalist met een passie voor financiën, volgt alles op de voet op. Via deze link kan je je inschrijven op zijn dagelijkse nieuwsbrief.


Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.