Meer en meer verzekeraars trekken de rente op de spaarverzekeringen op. Belfius heeft dat eerder deze maand gedaan en nu volgt KBC. De bank-verzekeraar verhoogt op 3 februari de rente op de tak21-verzekering KBC-Life Experience.
In het nieuws: KBC verhoogt begin volgende maand de rente op KBC-Life Experience. Het gaat hier concreet om de spaarverzekeringen met een looptijd van drie en acht jaar.
- De rente op de tak21-verzekering met een looptijd van drie jaar stijgt van 1,8 naar 2 procent.
- Wie zijn kapitaal voor acht jaar vastklikt, ziet de rente oplopen van 2,2 naar 2,5 procent.
Details: De grootbank laat weten dat de klanten de mogelijkheid krijgen om na afloop van het verzekeringscontract het kapitaal te herbeleggen binnen hetzelfde contract. Daarbij moet er geen extra premietaks betaald worden. Je betaalt bij de start van het contract eenmalige een belasting van 2 procent.
- De optie om te herbeleggen is voornamelijk interessant wanneer de tak21-verzekering een kortere looptijd heeft dan acht jaar. Wanneer je je deposito’s binnen die periode opvraagt moet je namelijk een roerende voorheffing van 30 procent betalen. Door te herbeleggen totdat die acht jaar is verstreken, kan je die belasting vermijden.
- Net zoals bij andere spaarverzekeringen kan het rendement worden aangedikt met een eventuele winstdeelname.
KBC is tweede grootbank die rente spaarverzekeringen optrekt
Opgemerkt: KBC is de tweede grootbank die dit jaar de rente op de spaarverzekering verhoogt. Belfius is zijn concurrent al voorgegaan.
- De renteverhogingen springen in het oog omdat diezelfde banken onlangs het mes hebben gezet in de spaarrente.
- De dalende spaarrentes zijn het gevolg van de versoepeling van het Europese geldbeleid. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft in 2024 de depositorente – de vergoeding die de banken krijgen op het overtollige spaargeld dat ze parkeren bij de monetaire instelling – verlaagd.
- Die beleidsrente heeft een minder grote impact op de vergoeding die de financiële instellingen uitbetalen aan de klanten met een spaarverzekeringen. Dergelijke contracten hebben een langere loopduur dan een traditioneel spaarboekje, waarbij het geld op eender welk moment beschikbaar is. Daardoor hebben de verzekeraars meer aandacht voor de langetermijnrente. En die is sinds december gestegen.
- De Belgische tienjaarsrente bedraagt momenteel 3,12 procent, tegenover 2,65 procent bij de start van december.