JPMorgan Chase maakt zich op voor Europese golf van fusies en overnames


Key takeaways

  • JPMorgan Chase werft actief dealmakers in heel Europa om te profiteren van een voorspelde golf van fusies en overname tegen 2026.
  • Het optimisme van investeerders, met name in Zuid-Europa, voedt deze verwachte groei dankzij sterke economische prestaties en gunstige omstandigheden voor het sluiten van deals.
  • De afnemende druk op de rente, krappe kredietspreads en gemakkelijk beschikbare financiering zullen naar verwachting de waarderingsverschillen tussen kopers en verkopers overbruggen, wat zal leiden tot meer fusie- en overnameactiviteiten.

JPMorgan Chase & Co. werft actief dealmakers in heel Europa, in afwachting van een sterke toename van fusies en overnames (M&A) tegen 2026. Filippo Gori, medehoofd van global banking bij JPMorgan, verklaarde dat de bank in elk Europees land op zoek is naar talent.

Optimisme onder beleggers

De beslissing om uit te breiden komt op een moment dat klanten zich optimistisch tonen tijdens bijeenkomsten in heel Europa. Met name beleggers in Zuid-Europa tonen veel vertrouwen vanwege de versnelde groei na jaren van herstructurering na de financiële crisis. Bedrijfsleiders in Madrid richten zich op uitbreiding en grensoverschrijdende investeringen, terwijl de politieke en economische stabiliteit van Italië buitenlands kapitaal blijft aantrekken.

Deze wervingsgolf valt samen met bezorgdheid onder Europese bankdirecteuren over de mogelijkheid van toenemende concurrentie van Amerikaanse banken, aangewakkerd door de recente deregulering in de VS. Desondanks verwacht JPMorgan een sterk jaar voor fusies en overnames, dankzij lagere rentetarieven, stabiele kredietvoorwaarden en een achterstand in uitgestelde transacties.

Gunstige omstandigheden voor het sluiten van deals

Factoren zoals afnemende rentedruk, krappe kredietspreads en gemakkelijk beschikbare financiering zullen naar verwachting de waarderingsverschillen tussen kopers en verkopers verkleinen, waardoor gunstige omstandigheden voor het sluiten van deals ontstaan.

Hoewel de recente resultaten van JPMorgan over het vierde kwartaal lagere dan verwachte inkomsten uit investeringsbankieren lieten zien, schrijft de bank dit deels toe aan het uitstel van een aantal transacties tot 2026. Dorothee Blessing, wereldwijd hoofd van investeringsbankieren, wijst op de aanzienlijke hoeveelheid kapitaal die klaarstaat om te worden ingezet en de talrijke geplande exits.

Heropleving van M&A-activiteiten

Vorig jaar was er een heropleving van de M&A-activiteiten na een periode die werd gekenmerkt door hoge rentetarieven en waarderingsverschillen. Het Europese transactievolume bereikte in 2025 ongeveer 903 miljard dollar (zo’n 775 miljard euro), wat neerkomt op een stijging van 9 procent ten opzichte van 2024. Dit cijfer blijft echter onder de grens van 1 biljoen dollar (860 miljard euro) die zowel in 2021 als in de jaren vóór de pandemie werd bereikt.

Sectoren zoals technologie, energie, financiële dienstverlening, fintech en infrastructuur zullen naar verwachting actief blijven op het gebied van fusies en overnames, naast een gestage dealstroom in het midcap-marktsegment. Blessing benadrukt het belang van het midcap-ecosysteem en wijst op het hoge aantal deals, ondanks dat dit niet het domein is van megatransacties.

Grensoverschrijdende deals

De dealmaking zal naar verwachting in beide richtingen doorgaan, waarbij Europese bedrijven groeimogelijkheden in de VS nastreven en Amerikaanse bedrijven in heel Europa investeren.

Er blijven echter potentiële risico’s bestaan. Inflatie en geopolitieke spanningen kunnen de dealflow verstoren, vooral als deze laatste tot escalerende kosten leiden. Ook de vertraagde realisatie van productiviteitswinst door kunstmatige intelligentie kan deals vertragen. Bovendien brengt het einde van een ongewoon langdurige gunstige kredietcyclus verdere potentiële risico’s met zich mee.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

(ns)

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.