Key takeaways
- Japanse premier Ishiba wil dat tarieven van de Verenigde Staten op Japanse importproducten worden opgeheven.
- Ishiba stelde voor om Japanse investeringen te gebruiken om werkgelegenheid in de VS te creëren als een voor beide partijen voordelig alternatief.
- Trump en Ishiba zijn overeengekomen om constructieve gesprekken te voeren tijdens komende tariefonderhandelingen.
De Japanse premier Shigeru Ishiba voerde vrijdag een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump, waarbij hij overeenkwam om constructieve gesprekken te voeren tijdens de komende tariefonderhandelingen. Ishiba benadrukte dat Japan investeringen wil bevorderen in plaats van tarieven. Hij herhaalde het standpunt van Japan dat de VS alle recent opgelegde tarieven moeten afschaffen en stelde voor om Japanse investeringen te gebruiken om werkgelegenheid te creëren in de Verenigde Staten als een voor beide partijen voordelig alternatief.
De oproep volgde op het vertrek van minister van Economische Revitalisering Ryosei Akazawa naar Washington, waar hij zich voorbereidde op een derde ronde van tariefbesprekingen met Amerikaanse ambtenaren. Eerdere rondes hadden geen gunstige resultaten voor Japan opgeleverd. Ishiba herinnerde Trump aan het standpunt van Japan dat pleit voor de volledige afschaffing van tarieven op Japanse importproducten, hoewel Trump geen specifieke reactie gaf.
Tarieven van 25 procent op geïmporteerde auto’s
Ishiba toonde zich optimistisch over productieve besprekingen en bevestigde hun overeenkomst over deze kwestie. De VS heft momenteel een tarief van 25 procent op geïmporteerde auto’s, een belangrijke sector in de handelsbetrekkingen tussen Japan en de VS en een belangrijke motor van economische groei. Hoewel Trump enkele tarieven heeft versoepeld, blijven er hogere tarieven van kracht voor staal en aluminium.
Trump nam het initiatief tot het 45 minuten durende gesprek van vrijdag, waarin verschillende onderwerpen aan bod kwamen, waaronder samenwerking op het gebied van veiligheid tussen de twee naties en het recente bezoek van Trump aan het Midden-Oosten. Beide leiders kwamen ook overeen om elkaar te ontmoeten tijdens de Groep van Zeven top in Canada volgende maand.
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

