India stelt Amerikaanse defensiedeals uit door handelsspanningen


Key takeaways

  • India heeft plannen om Amerikaanse wapensystemen aan te schaffen opgeschort vanwege de escalerende handelsspanningen met de Verenigde Staten.
  • De opschorting betekent dat India steeds ongelukkiger wordt met het handelsbeleid van de Verenigde Staten. Het gaat dan met name over de tarieven die president Trump heeft ingesteld op Indiase exportproducten.
  • Ondanks de huidige impasse in de defensieaankopen blijft India zijn wapenleveranciers diversifiëren en alternatieve energiebronnen onderzoeken.

Escalerende spanningen tussen India en de Verenigde Staten, veroorzaakt door de tarieven van president Trump op Indiase exportproducten, hebben geleid tot een pauze in de plannen van India om Amerikaanse wapens en vliegtuigen aan te schaffen. Dit is de eerste tastbare indicatie van de ontevredenheid van India over het handelsbeleid van de Amerikaanse regering. Dat meldt Reuters.

Gevolgen voor defensieaankopen

India was aanvankelijk van plan om zijn minister van Defensie naar Washington te sturen om verschillende grote defensieaankopen aan te kondigen, waaronder Stryker gevechtsvoertuigen, Javelin antitankraketten en Boeing P8I verkenningsvliegtuigen. Deze projecten zijn echter voor onbepaalde tijd uitgesteld vanwege de onzekerheid over de tariefsituatie en het toekomstige traject van de bilaterale betrekkingen.

Hoewel India volhoudt dat het actief besprekingen voert met Washington, geven bronnen aan dat de defensieaankopen hervat zouden kunnen worden zodra er meer duidelijkheid is over de tariefsituatie en de algemene richting van de relatie tussen de VS en India. Ondanks deze pauze behoudt India de mogelijkheid om snel weer van koers te veranderen als de omstandigheden veranderen.

Strategische diversificatie van wapenleveranciers

De gespannen relatie komt op een moment dat India zijn wapenleveranciers strategisch diversifieert en afstapt van zijn traditionele afhankelijkheid van Rusland. Deze stap is ingegeven door factoren zoals beperkingen op de Russische wapenexport vanwege het aanhoudende conflict in Oekraïne en zorgen over de prestaties van bepaalde Russische wapens.

Ondanks de huidige impasse blijft het bredere defensiepartnerschap tussen de VS en India, dat het delen van inlichtingen en gezamenlijke militaire oefeningen omvat, onaangetast. India onderzoekt ook andere bronnen voor de invoer van olie, waaronder mogelijke deals met de VS, als er concurrerende prijzen kunnen worden verkregen. (fc)

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.