IKEA zet in op Amerikaanse productie om lange levertijden en prijsstijgingen in de VS te beperken


Key takeaways

  • IKEA gaat de binnenlandse productie in de Verenigde Staten opvoeren om de stijgende kosten en tarieven het hoofd te bieden.
  • Het doel is om de supplychain veerkrachtiger te maken door minder afhankelijk te zijn van lange transporttijden vanuit overzeese fabrieken.
  • IKEA is van plan om samen te werken met bestaande leveranciers in de VS en nieuwe partnerschappen aan te gaan.

Als reactie op stijgende kosten als gevolg van tarieven die zijn opgelegd door de regering-Trump, voert IKEA een belangrijke wijziging door in zijn supplychainstrategie, meldt Reuters. De Zweedse meubelgigant gaat meer inkopen bij fabrieken in de Verenigde Staten, waarmee de trend van dalende binnenlandse productie van de afgelopen tien jaar wordt omgebogen. IKEA wil zijn aanwezigheid in Noord- en Zuid-Amerika versterken.

Lange levertijden

Susanne Waidzunas, hoofd global sourcing bij IKEA, benoemde de noodzaak van een veerkrachtiger en responsiever supplychainnetwerk. Ze wees erop dat het bedrijf voor de Amerikaanse winkels sterk afhankelijk is van geïmporteerd meubilair, wat vaak tot lange levertijden leidt.

Prijsverhogingen

Door de productie dichter bij de consument te brengen, kan IKEA sneller inspelen op schommelingen in de vraag, zowel stijgend als dalend. Hoewel dit plan al dateert van vóór de prijsverhogingen van dit jaar en deel uitmaakt van een wereldwijd initiatief, komt de timing goed uit. IKEA was genoodzaakt de prijzen van sommige producten in de VS te verhogen om de gevolgen van de invoerrechten te compenseren, wat twee jaar op rij heeft geleid tot een daling van de verkoop, ondanks pogingen om door inflatie geplaagde consumenten te verleiden met prijsverlagingen.

Inkoopstrategie

Op dit moment wordt slechts 15 procent van de IKEA-producten die in Amerikaanse winkels worden verkocht, in het land zelf geproduceerd, tegenover 19 procent in 2014. Dit staat in schril contrast met Europa en Azië, waar respectievelijk 70 procent en 80 procent van de IKEA-producten in de regio is vervaardigd.

IKEA is van plan om meer in te kopen bij bestaande leveranciers in de VS, zoals Sauder Woodworking, en nieuwe partnerschappen aan te gaan, met name voor grote artikelen. Het doel is om de meeste matrassen in de VS te produceren.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.