Ikea betreedt het Zuid-Amerikaanse continent en opent eerste winkel in Chileense hoofdstad Santiago

Ikea betreedt het Zuid-Amerikaanse continent en opent eerste winkel in Chileense hoofdstad Santiago
“Hej Chili! We zijn al geopend!”. (AVIER TORRES/AFP via Getty Images)

Donderdag opende de Zweedse meubelgigant Ikea voor het eerst zijn deuren in Zuid-Amerika. De Chileense hoofdstad Santiago kreeg de primeur, waar de eerste vestiging officieel werd geopend. 

In de gemeente Las Condes stonden honderden Chilenen al sinds woensdagochtend in de rij om als eerste de Zweedse winkel te kunnen bezoeken. Volgens de initiatiefnemer van het Ikea-project in Chili – het Chileense Falabella – is dit “een zeer belangrijke mijlpaal voor het bedrijf”. Ook is het de eerste stap voor een regionale expansie, die spoedig tot winkels moet leiden in Peru en Colombia. 

“Ik kende Ikea van toen ik in Duitsland op vakantie was. De winkel fascineerde mij toen al en toen bekend raakte dat ze hier gingen openen moest ik erbij zijn”, zegt een vrouw tegen de aanwezige verslaggevers. Mensen moesten gemiddeld drie uur wachten voordat ze naar binnen konden. 

“Het is een belangrijke investering van bijna 100 miljoen dollar. Het is een teken van vertrouwen in onze economie”, aldus de Chileense minister van Financiën Mario Marcel. Met de opening van de eerste winkel in het land zullen er volgens de Zweden 823 nieuwe banen worden gecreëerd. 

In de gemeente Las Condes stonden honderden Chilenen al sinds woensdagochtend in de rij om als eerste de Zweedse winkel te kunnen bezoeken. (Bron: JAVIER TORRES/AFP via Getty Images)

Investeringsplan van 800 miljoen dollar

Het Zweedse merk kwam in Chili via Falabella, dat de franchise vier jaar geleden kocht. Een tweede Ikea-winkel zal binnenkort worden geopend in Mallplaza Oeste in Santiago. Het project maakt deel uit van een investeringsplan van 800 miljoen dollar, dat Falabella voorziet voor de periode 2021-2023. 

Falabella is een Chileense warenhuisketen die eigendom is van de Chileense multinational S.A.C.I. Falabella. Het is de grootste warenhuisketen van Zuid-Amerika. Het investeringsplan voorziet ook de opening van 19 Falabella-winkels in de regio volgend jaar.

Ondanks dat Ikea een van de grootste meubelbedrijven ter wereld is, was zij tot voor kort niet aanwezig in Zuid-Amerika. Het bedrijf is van plan om daar verandering in te brengen door naast Chili ook winkels te openen in Peru en Colombia. Momenteel staan er acht toekomstige winkels gepland. Met de opening is Chili het 65ste land waar Ikea actief is. 

Vertrek uit Rusland

Waar winkels worden geopend, worden er ook vestigingen gesloten. Ikea kondigde in maart aan dat het zijn winkels in Rusland voor onbepaalde tijd zal sluiten, als statement tegen de oorlog in Oekraïne. Omdat het onduidelijk is hoelang de “winkelpauze” zal duren, namen veel Russische gezinnen het zekere voor het onzekere. Hierdoor ontstonden er lange rijen voor de winkels.

(jvdh)

Meer premium artikelen
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.