Google en Microsoft groeien met dubbele cijfers, maar toch zijn niet alle beleggers tevreden

Google en Microsoft groeien met dubbele cijfers, maar toch zijn niet alle beleggers tevreden
Sundar Pichai (Google), Satya Nadella (Microsoft), Getty Images

Alphabet (het moederbedrijf van Google) en Microsoft trapten gisterenavond nabeurs de rapporteringsweek van de Big Tech-bedrijven af. Beide techreuzen laten een sterke omzetgroei zien, al zijn beleggers duidelijk enthousiaster over Microsoft dan over Google.

In het nieuws: Google en Microsoft blijven groeien als kool.

  • Alphabet (Google) meldde een omzet van 76,69 miljard dollar voor het derde kwartaal van 2023.
    Dat is een stijging van 11 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Alphabet overtrof daarmee de verwachtingen. De winst bedroeg 19,69 miljard dollar voor deze periode.
  • De omzet van Microsoft kloke af op 56,5 miljard dollar in het derde kwartaal, een stijging van 13 procent tegenover het derde kwartaal van 2022. Net als Google overtrof het bedrijf uit Redmond de verwachtingen. Op het gebied van winst presteert Microsoft nog beter met een stijging van 27 procent ten opzichte van vorig jaar, tot 22,3 miljard dollar.

Meer context: Deze zeer goede resultaten voor de twee technologiereuzen zijn deels te verklaren doordat het vergelijkingsjaar 2022 bijzonder zwaar was voor de sector. Massaontslagen en kostenbesparende maatregelen hebben hen in staat gesteld het tij te keren. Het is dus gemakkelijker om recordresultaten te behalen in vergelijking met dat jaar. Vooral omdat 2023 veel genadiger is voor de Big Tech, gestimuleerd door de opwinding rond AI.

Veeleisende beleggers

De eerste beursreactie: Microsoft noteerde gisteren in de voorlopige handel nabeurs 4 procent hoger, terwijl Alphabet met 5 tot 6 procent onderuit ging.

  • De klap voor Alphabet is verrassend, omdat de resultaten beter zijn dan verwacht en de vrees voor een algemene terugval van Big Tech is weggenomen.
  • Volgens Jesse Cohen, senior analist bij Investing.com, is de negatieve ontvangst van de kwartaalcijfers van Google te wijten aan de slechte prestaties van hun Cloud-activiteit. De omzet van die tak kwam lager uit dan verwacht. De relatief zwakke prestatie wekt de vrees dat het nog verder achter kan lopen op Azure van Microsoft en AWS van Amazon.

Conclusie: Met dubbele cijfers groeien en de analistenverwachtingen overtreffen, lijkt geen garantie op een stijgende beurskoers.

(evb/ns)

Meer premium artikelen
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.