Key Takeaways
- Giorgio Armani heeft een boete van 3,5 miljoen euro gekregen voor misleidende verklaringen over zijn ethische en sociale praktijken.
- De Italiaanse antitrustautoriteit stelde vast dat het modehuis de productie had uitbesteed aan onderaannemers die zich schuldig hadden gemaakt aan illegale arbeidspraktijken en zich niet hadden gehouden aan gezondheids- en veiligheidsnormen.
- Ondanks deze bevindingen ontkent Armani de beschuldigingen en is het bedrijf van plan om tegen de beslissing in beroep te gaan.
De Italiaanse antitrusttoezichthouder heeft modehuis Giorgio Armani en een dochteronderneming een boete van 3,5 miljoen euro opgelegd wegens oneerlijke handelspraktijken. Volgens de autoriteit deed Armani misleidende uitspraken over zijn ethische en sociale verantwoordelijkheid, terwijl in werkelijkheid de arbeidsomstandigheden bij zijn leveranciers en onderaannemers daarmee in strijd waren.
Externe fabrikanten
Uit het onderzoek bleek dat hij een aanzienlijk deel van de productie van leren tassen en accessoires uitbesteedde aan externe fabrikanten, die het werk vervolgens weer uitbesteedden aan andere producenten. Sommige van deze uitbestedingen bleken arbeiders illegaal in dienst te hebben en voldeden niet aan de gezondheids- en veiligheidsnormen.
Ondanks het feit dat hij duurzaamheid promoot als onderdeel van haar marketingstrategie, concludeerde de toezichthouder dat de verklaringen van Armani de omstandigheden in bepaalde segmenten van haar toeleveringsketen niet nauwkeurig weergaven.
Armani ontkent beschuldigingen
Armani heeft de beschuldigingen ontkend en zei dat het van plan is om tegen de beslissing in beroep te gaan bij een Italiaanse regionale administratieve rechtbank. De zaak kwam vorig jaar aan het licht toen Italiaanse aanklagers een van de afdelingen van Armani onder gerechtelijk toezicht plaatsten, een maatregel die later in februari werd opgeheven. (uv)

