Fransen steunen massaal boycot van Amerikaanse producten

Fransen steunen massaal boycot van Amerikaanse producten
Donald Trump – (Photo by ROBERTO SCHMIDT / AFP) (Photo by ROBERTO SCHMIDT/AFP via Getty Images)

Key takeaways

  • Uit een enquête die werd uitgevoerd voor NYC.fr blijkt dat slechts 25 procent van de Franse respondenten een positief beeld van de VS.
  • Minder dan een kwart van de Fransen heeft interesse om naar de VS te reizen voor een opleiding, werk of toerisme.
  • Meer dan 60 procent van de respondenten steunt oproepen om Amerikaanse producten te boycotten.

De invloed op het imago van de VS

Het beleid van de nieuwe Trump-regering heeft het imago van de Verenigde Staten onder Franse burgers negatief beïnvloed. Dit blijkt uit een recente Ifop-enquête die werd uitgevoerd voor NYC.fr en waarbij 1.000 mensen werden ondervraagd.

Een belangrijke bevinding is een scherpe daling in sympathie voor de VS. Slechts 25 procent van de Franse respondenten heeft nu een positief beeld van het land, een aanzienlijke daling ten opzichte van de 65 procent tijdens Barack Obama’s tweede termijn in 2010.

Boycotten en verschuivingen in consumentengedrag

Bovendien zijn de Verenigde Staten minder aantrekkelijk geworden als bestemming voor studie, werk en toerisme. Minder dan een kwart van de Fransen heeft interesse in deze mogelijkheden in de VS, vergeleken met bijna de helft in 2010.

De enquête laat ook een groeiende beweging zien om Amerikaanse producten te boycotten. Meer dan 60 procent van de respondenten steunt oproepen voor dergelijke boycots, en bijna een derde heeft al actie ondernomen. Dit omvat het verminderen van de consumptie van Coca-Cola en McDonald’s producten, evenals het vermijden van aankopen bij Tesla.

Inzichten van experts over de boycotbeweging

François Kraus, directeur van de afdeling politieke en actuele zaken bij het Ifop, benadrukt de ongekende aard van deze boycotbeweging in de Frans-Amerikaanse betrekkingen. Hij merkt op dat er een brede basis is voor steun vanuit verschillende politieke richtingen, met verschillende motivaties en een sterke betrokkenheid van senioren en hogere inkomensgroepen.

Kraus suggereert dat de generatiestructuur van deze beweging, in combinatie met de wijdverspreide publieke steun, aangeeft dat het waarschijnlijk een blijvende trend zal zijn in Franse consumptiepatronen.

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.

02:00