Ford roept meer dan 4 miljoen voertuigen terug door probleem met remmen van aanhangwagens


Key takeaways

  • Ford roept meer dan 4,3 miljoen voertuigen terug door een softwareprobleem dat van invloed kan zijn op de remmen van aanhangwagens.
  • Bestuurders die dit probleem ondervinden, krijgen een waarschuwingsmelding op hun instrumentenpaneel met de tekst “Trailer Brake Module Fault” (Storing in remmodule aanhanger).
  • Ford is van plan om de software-updates voor de betrokken voertuigen in mei te voltooien.

Ford roept meer dan 4,3 miljoen voertuigen terug door een softwareprobleem dat van invloed kan zijn op de remmen van aanhangwagens. De terugroepactie heeft betrekking op verschillende Ford- en Lincoln-modellen, waaronder F-150’s, Super Duty-vrachtwagens, Rangers, Expeditions, Mavericks, Navigator SUV’s en Transits die tussen 2021 en 2026 zijn geproduceerd.

Het probleem is te wijten aan het feit dat de geïntegreerde aanhangwagenmodule mogelijk de communicatie met het voertuig verliest tijdens het trekken van een aanhangwagen. Dit communicatieverlies kan leiden tot storingen die van invloed zijn op remlichten, richtingaanwijzers of zelfs de volledige remfunctie.

Gevolgen voor bestuurders

Bestuurders die dit probleem ondervinden, krijgen een melding “Trailer Brake Module Fault” (Storing in de remmodule van de aanhanger) op hun instrumentenpaneel te zien, vergezeld van een snel knipperende richtingaanwijzer. Daarnaast kan ook een melding “Blind Spot Assist System fault” (Storing in het dodehoekassistentiesysteem) verschijnen. Ondanks het grote aantal betrokken voertuigen heeft Ford geen meldingen ontvangen van ongevallen, letsel of brand in verband met dit probleem.

Uitrol van software-update

Vanaf 17 maart zal Ford software-updates voor de meeste teruggeroepen voertuigen implementeren via over-the-air (OTA)-technologie, dealers of mobiele serviceproviders. Het bedrijf verwacht die OTA-updates voor alle getroffen voertuigen in mei te hebben voltooid.

De terugroepactie volgt op recente maatregelen die Ford heeft genomen om andere veiligheidsproblemen in zijn voertuigen aan te pakken. Bijna 413.000 Ford Explorer SUV’s uit de modeljaren 2017 tot 2019 worden teruggeroepen door een mogelijke breuk in de achterwielophanging, wat van invloed kan zijn op de stuurcontrole. In een afzonderlijke terugroepactie pakt Ford accustoringen en rempedaaldefecten aan in meer dan 40.000 voertuigen.

In 2025 vestigde Ford een record voor het aantal veiligheidsherroepingen in één jaar, waarmee het zijn vorige record enkele maanden voor het einde van het jaar overtrof.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.