EU zag stijging in aantal huishoudens met moeite om het huis te verwarmen


Key takeaways

  • 10,6 procent van de EU-bevolking had moeite om het huis te verwarmen in 2023, een stijging ten opzichte van 9,3 procent in 2022.
  • Spanje en Portugal hadden met 20,8 procent de hoogste percentages die niet in staat waren om warm te blijven, op de voet gevolgd door Bulgarije met 20,7 procent.
  • België liet een lager percentage zien dan Nederland (7,1 procent) en Duitsland (8,2 procent), met slechts 6 procent van de huishoudens die het moeilijk hebben.

In de EU stijgt het aantal huishoudens dat moeite heeft om voldoende warmte in huis te houden. In 2023 had 10,6 procent van de bevolking hiermee te maken, een stijging van 1,3 procentpunt ten opzichte van de cijfers van 2022, zo meldt Eurostat.

Statistieken per land

Spanje en Portugal voerden de EU aan met de hoogste percentages huishoudens die het met 20,8 procent niet warm kunnen houden. Bulgarije volgde op de voet met 20,7 procent, terwijl Litouwen 20 procent meldde en Griekenland 19,2 procent. België daarentegen liet met 6 procent een iets lager percentage zien, vergeleken met Nederland (7,1 procent) en Duitsland (8,2 procent).

Frankrijk zag een toename van huishoudens die moeite hadden om warm te blijven, tot 12,1 procent in 2023. Luxemburg daarentegen liet het laagste percentage zien met 2,1 procent, gevolgd door Finland (2,6 procent), Slovenië (3,6 procent), Oostenrijk (3,9 procent) en Estland (4,1 procent).

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.