Energiebedrijf Eneco in Japanse handen

Energiebedrijf Eneco in Japanse handen
Het hoofdkwartier van Eneco in Rotterdam. – Robin Utrecht

Het Nederlandse energiebedrijf Eneco, de nummer drie op de Vlaamse markt, komt in Japanse handen. Het conglomeraat Mitsubishi en de nutsleverancier Chubu nemen het over voor 4,1 miljard euro.

Dat maakte Eneco maandag bekend.

Een consortium van Mitsubishi (80 procent) en Chubu (20 procent) heeft het beste bod gedaan voor de aandeelhouders en overige stakeholders, zegt het energiebedrijf.

Eneco is in handen van 44 Nederlandse gemeenten. Die willen hun belang al een tijd verzilveren. De overname door de Japanners betekent dat Eneco niet in handen komt van het olieconcern Shell en de pensioenbelegger PGGM, de gedoodverfde kopers van het Nederlandse energiebedrijf.

Mitsubishi is geen onbekende voor Eneco. Het Nederlandse energiebedrijf werkt al samen met de Japanners in windparken. Beiden participeren in Norther, het grootste windpark voor de Belgische kust.

Eneco is ook actief in ons land. In Vlaanderen is het de op twee na grootste stroom- en gasleverancier.

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.

01:00