Key takeaways
- Musk toont bijzondere interesse in de Libanese telecom- en internetsector.
- Deze interesse komt voort uit gesprekken tussen de Libanese regering en Musks bedrijf Starlink
- De Libanese president Aoun verzekert Musk van Libanons inzet om bedrijven de nodige steun te bieden.
De Libanese president Joseph Aoun had donderdag een telefoongesprek met ondernemer Elon Musk, waarin Musk aangaf geïnteresseerd te zijn in het nastreven van zakelijke mogelijkheden in Libanon. Deze interesse komt voort uit eerdere gesprekken tussen de Libanese regering en Musks bedrijf Starlink over het aanbieden van internetdiensten in het land.
Aoun nodigde Musk uit voor een bezoek aan Beiroet, een aanbod dat Musk zo spoedig mogelijk in overweging zou nemen. Musk toonde bijzondere interesse in de Libanese telecom- en internetsector. Aoun reageerde positief op deze interesse en verzekerde Musk van Libanons toezegging om de nodige steun te verlenen binnen zijn wet- en regelgevingskader.
De uitdagingen van het internet in Libanon
Libanon kampt al lange tijd met een verouderde internet- en telecominfrastructuur, waardoor de kosten voor mobiele data-abonnementen hoog zijn in vergelijking met andere landen. Deze stagnatie kan worden toegeschreven aan jarenlange corruptie en inefficiënte toewijzing van middelen, die hebben bijgedragen aan een grote staatsschuld.