Een ‘blij’ weerzien tussen de Israëlische ambassadrice Idit Rosenzweig-Abu en Caroline Gennez (Vooruit)?

 Een ‘blij’ weerzien tussen de Israëlische ambassadrice Idit Rosenzweig-Abu en Caroline Gennez (Vooruit)?
De Israëlische ambassadeur Idit Rosenzweig-Abu – Laia Ros/Getty Images

De Israëlische ambassadrice in België Idit Rosenzweig-Abu wordt op het matje geroepen na een bombardement op een gebouw van een Belgisch ontwikkelingsagentschap in Gaza.

  • Rosenzweig-Abu wordt “geconvoceerd” door ministers van Buitenlandse Zaken Hadja Lahbib (MR) en van Ontwikkelingssamenwerking Caroline Gennez (Vooruit). 
  • In Brussel moet de vrouw tekst en uitleg komen geven aan de Belgische regering, over het vernietigen van de kantoren van Enabel, het Belgisch ontwikkelingsagentschap, in Gaza. “Het aanvallen van burgergebouwen is onaanvaardbaar. Ik convoceer de Israelische ambassadrice”, zo laat Gennez weten.
  • De Israel Defence Force (IDF) bombardeerde de kantoren gisteren: er vielen geen gewonden, maar het gebouw ligt in puin. De 74 medewerkers waren al langer geëvacueerd. Lahbib laat haar diensten “de zaak tot op de bodem uitzoeken”. 
  • Mevrouw Rosenzweig-Abu heeft in Vivaldi-kringen meer dan een reputatie. Bij verschillende betrokken ministers én partijvoorzitters van de meerderheid kwam ze meermaals op de koffie, en sprak ze vrij en vrank. Daarbij eiste ze na de aanslagen in Israël onvoorwaardelijke steun. De contacten verliepen meermaals verhit, met achteraf geshockeerde Belgische gesprekspartners. 
  • Dat de Vivaldi-coalitie toch een meer Israël-kritische koers vaart, met onder meer scherpe interviews van Gennez over de positie van Duitsland, viel in slechte aarde bij de ambassadrice, die al regelmatig publiek op ramkoers ging.
  • Nu is er een koekje van eigen deeg, zo lijkt het: een “convocatie” van een ambassadrice gebeurt niet elke dag, in het diplomatieke jargon.
Meer premium artikelen
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.