Ontevredenheid in de Kamer gisteren, omdat premier Alexander De Croo (Open Vld) pas erg laat naar het vragenuurtje kwam.
- “Ik stel voor dat wij Alain Remue opbellen. Die spoort immers vermiste personen op. We zouden ook Child Focus kunnen contacteren, maar dat zou te beledigend zijn voor de premier. Het is beschamend, om eerlijk te zijn. Als men weet dat men niet kan komen, dan moet men de eerlijkheid hebben om te zeggen dat men niet kan komen.” Jean-Marie Dedecker was gisteren zijn snedige zelf, in de Kamer.
- Daar was de premier aangekondigd voor het vragenuurtje, met een batterij aan stekelige onderwerpen die klaar lagen. Maar geen Alexander De Croo te zien: de Kamer moest wachten. En wachten. En nog meer wachten.
- “Ik denk dat we hem nog niet te snel moeten verwachten, want hij zal blijkbaar ook een persconferentie geven. Ik heb ook vernomen dat hij in Limburg de opening van een gebouw moet bijwonen, dus misschien zien we hem zelfs helemaal niet.” N-VA-fractieleider Peter De Roover kon daarbij moeilijk zijn irritatie verbergen. “Aan het lijntje worden gehouden, is voor niemand aangenaam en is geen deftige manier van werken. Er is helemaal geen elementaire beleefdheid meer.”
- Daarop wilde Kristof Calvo (Groen), die voor de gelegenheid de Kamer voorzat, toch wel repliceren: “‘Het enige verschil is dat dat wat later op de dag is en dat de camera’s van Villa Politica er niet bij zijn. Ik begrijp ook dat dat minder prettig is, maar wie vandaag een vraag wil stellen aan de eerste minister zal dat kunnen doen.”
- Waarom Dedecker toch nog eens uithaalde: “Het doet mij bijna denken aan iemand die op de lappen is en die belt naar zijn vrouw om te zeggen dat hij er om 22 uur zal zijn, maar die er om 23 uur nog niet is, en om 24 uur ook niet.”
- Overigens, rond 21 uur 30 was de premier er dan toch, terwijl hij normaal om 14 uur al aangekondigd was.