Deense premier Frederiksen pleit voor eenheid van Europa tegen Rusland


Key takeaways

  • Enkele Europese leiders, waaronder de Deense en Letse premier, verduidelijken nogmaals de noodzaak om zich te verenigen tegen de hybride oorlogvoeringstactieken van Rusland.
  • Recente drone-invallen vertegenwoordigen een bredere Russische strategie die heel Europa bedreigt.
  • Europa moet zijn defensiecapaciteiten versterken, met name door herindustrialisatie en meer wapenproductie.

De Deense premier Mette Frederiksen benadrukt de dringende behoefte aan Europese eenheid om de veiligheidsuitdagingen van Rusland aan te gaan. Volgens haar is een gemeenschappelijk doel cruciaal om verdeeldheid te voorkomen en de hybride oorlogvoeringstactieken van Rusland effectief te bestrijden.

Europese veiligheid is onderling verbonden

Frederiksen had het tijdens een bijeenkomst in Kopenhagen over de onderlinge verbondenheid van de Europese veiligheid en zei dat incidenten zoals drone-invasies en sabotage geen geïsoleerde gebeurtenissen waren, maar deel uitmaakten van een bredere Russische strategie om heel Europa te bedreigen. Ze riep op tot hogere defensie-uitgaven, technologische innovatie op gebieden zoals drones en meer transparantie over de grenzen van de verdediging tegen hybride oorlogstactieken.

Frederiksen trok parallellen met het interbellum en waarschuwde dat Europa zich in de gevaarlijkste situatie sinds de Tweede Wereldoorlog bevindt. Ze vindt dat Europa moet herindustrialiseren en zijn wapenproductiecapaciteit moet versterken om de democratische waarden te behouden.

Coördinatie tussen de NAVO en de EU

De Letse premier Evika Siliņa sloot zich aan bij de urgentie en riep op tot een betere coördinatie tussen de NAVO en de Europese Unie om te reageren op invallen van drones. Ze benadrukte de ervaring van de Baltische staten met dreigingen van drones, hun investeringen in sensortechnologie en de lessen die Oekraïne heeft geleerd op het gebied van detectie van drones en bescherming van luchthavens.

Siliņa was ook voorzichtig optimistisch over het voorstel om bevroren Russische tegoeden te gebruiken voor de wederopbouw van Oekraïne, en benadrukte de noodzaak van een gedetailleerd onderzoek van het plan.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.