Bouwproductie in Europese Unie stijgt in juli 2025


Key takeaways

  • Eurostat, het bureau voor de statistiek van de Europese Unie, heeft gemeld dat de seizoensgecorrigeerde productie in de bouwsector in zowel de Eurozone als de EU in juli is gestegen ten opzichte van juni.
  • In de Eurozone daalde de bouw in de bouwsector, terwijl de activiteiten in de weg- en waterbouw en de gespecialiseerde bouw groeiden.
  • De jaar-op-jaar analyse benadrukt ook de sterke prestaties van de bouwsector in de EU als geheel.

Eurostat, het bureau voor de statistiek van de Europese Unie, heeft gemeld dat de seizoensgecorrigeerde productie in de bouwsector in zowel de Eurozone als de EU in juli 2025 is gestegen ten opzichte van juni 2025. Deze groei volgt op een lichte daling van de productie in juni 2025.

Vergelijkingen op jaarbasis laten in beide regio’s een nog sterkere groei van de bouwproductie zien. De Eurozone zag een stijging van 3,2 procent, terwijl de EU een stijging van 3,6 procent noteerde ten opzichte van juli 2024.

Sterke prestaties

Analyse van de gegevens per bouwsector laat contrasterende trends zien binnen elke regio. In de Eurozone daalde de bouw in de bouwsector, terwijl de activiteiten in de weg- en waterbouw en de gespecialiseerde bouw groeiden. Een soortgelijke trend werd waargenomen in de EU, met een daling in de bouwnijverheid en een positieve groei in de weg- en waterbouw en gespecialiseerde bouwactiviteiten.

Van de lidstaten waarvoor gegevens beschikbaar zijn, noteerde Roemenië de grootste maandelijkse stijging van de bouwproductie, gevolgd door Slovenië en België. Daarentegen was de daling het grootst in Spanje, Zweden en Portugal.

De jaar-op-jaar analyse benadrukt ook de sterke prestaties van de bouwsector in de EU als geheel. Alle drie de bouwsectoren – gebouwen, weg- en waterbouw en gespecialiseerde activiteiten – lieten groei zien in zowel de eurozone als de EU. Met name Roemenië liet een uitzonderlijke jaarlijkse groei zien, gevolgd door Spanje en Slovenië. In Zweden, Oostenrijk, Frankrijk en Duitsland daarentegen daalde de bouwproductie ten opzichte van juli 2024. (fc)

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.