Key takeaways
- Banken en verzekeringsmaatschappijen verhogen de depositorente om te concurreren met staatsbons.
- BNP Paribas Fortis heeft de basisrente op de Boost-spaarrekening verhoogd naar 1,75 procent.
- Door die aanpassing komt het totale jaarlijkse rendement van het product uit op 3,25 procent.
De concurrentie om spaarders is opnieuw toegenomen. Dat werd vorige week duidelijk toen talrijke verzekeringsmaatschappijen en banken hun rente op termijndeposito’s verhoogden om te kunnen concurreren met staatsbons.
BNP Paribas Fortis
In een strategische zet verhoogt BNP Paribas Fortis, een dominante speler in de spaarsector, de rentevoeten voor zijn Boost-spaarrekening. Met dit specifieke product kunnen klanten tot 500 euro per maand storten.
Vanaf 1 september stijgt de basisrente van 1,40 procent naar 1,75 procent, terwijl de getrouwheidspremie ongewijzigd blijft op 1,50 procent.
Marktpositie
Die aanpassing brengt het totale rendement op 3,25 procent. Hiermee staat de Boost-rekening op de tweede plaats wat betreft rendement, net achter NIBC.
Reactie op marktomstandigheden
De bank heeft de renteverhoging toegeschreven aan de heersende omstandigheden op de huidige markt.
(at)
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

