Key takeaways
- Bitcoin daalde vandaag onder 80.000 dollar en bereikte het laagste punt sinds 10 november.
- Andere cryptocurrency’s zoals Ethereum, XRP, Solana en Dogecoin leden ook verliezen en daalden met ongeveer 10 procent.
- De daling kan worden toegeschreven aan het gebrek aan substantiële veranderingen in het Amerikaanse cryptobeleid onder de regering-Trump en zorgen over een mogelijke handelsoorlog.
De waarde van bitcoin zette vandaag haar neerwaartse trend voort, daalde onder 80.000 dollar en bereikte haar laagste punt sinds 10 november. Volgens gegevens van Netdania daalde de prijs tot 78.381 dollar, wat een daling van meer dan 7 procent betekent ten opzichte van de vorige dag.
Andere cryptocurrency’s, waaronder Ethereum, XRP, Solana en Dogecoin, leden ook aanzienlijke verliezen, waarbij hun waarden met ongeveer 10 procent daalden. Deze daling volgt op een periode van groei in de aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2024, waarin de waarde van bitcoin aanzienlijk steeg na de overwinning van Donald Trump. Zijn campagnebeloften om van de Verenigde Staten een wereldwijde “crypto hub” te maken en de regelgeving rond digitale valuta te versoepelen, droegen bij aan deze opwaartse trend.
Factoren die bijdragen aan de daling
Bij zijn inauguratie op 20 januari bereikte bitcoin een recordhoogte van meer dan 109.000 dollar. Sindsdien is de waarde echter gedaald. Sindsdien is de waarde echter met meer dan een kwart gedaald. Deze daling kan worden toegeschreven aan verschillende factoren, waaronder het gebrek aan substantiële veranderingen in het Amerikaanse cryptobeleid onder de regering-Trump en zorgen over een mogelijke handelsoorlog die beleggers voorzichtiger hebben gemaakt.
Recente cryptodiefstal
Een belangrijke factor voor de recente prijsdaling is de grootste cryptocurrency diefstal in de geschiedenis, die vorige week plaatsvond. Cryptoplatform Bybit was het doelwit en leed een diefstal van 1,5 miljard dollar aan digitale activa.
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!