Benjamin Dalle (cd&v) blijft de VRT de hand boven het hoofd houden, ondanks aanzwellende kritiek van zijn eigen partijvoorzitter

Benjamin Dalle (cd&v) blijft de VRT de hand boven het hoofd houden, ondanks aanzwellende kritiek van zijn eigen partijvoorzitter
Vlaams minister van Media Benjamin Dalle (cd&v) en VRT-CEO Frederik Delaplace – NICOLAS MAETERLINCK/BELGA MAG/AFP & DIRK WAEM/BELGA MAG/AFP via Getty Images

Vlaams minister van Media Benjamin Dalle (cd&v) blijft pal achter de VRT-top staan. En dat terwijl er nu ook kritiek klinkt van zijn eigen partijvoorzitter Sammy Mahdi (cd&v).

  • De kritiek op de VRT en zijn CEO Frederik Delaplace blijft toenemen. Er was de storm rond de documentairereeks over Bart De Pauw, die eerst geschrapt werd. Ook Godvergeten, over misbruik in de katholieke kerk, werd eerst door de top tegengehouden.
  • Recenter was er veel te doen rond het nieuwe programma Knappe Koppen. Dat zou er gekomen zijn in samenwerking met Vlaams minister-president Jan Jambon (N-VA), om zijn Flanders Technology & Innovation-beurs kracht bij te zetten. Een intern document linkt beiden aan elkaar, zo schreef De Standaard eind april. Die krant is al lang erg kritisch voor Delaplace en is op oorlogspad.
  • Dalle vindt niet dat er sprake is van enige inmenging, en houdt de uitleg aan die de VRT zelf over het programma gaf: de uitzending is voorzien voor na de verkiezingen en ‘knappe koppen’ is slechts een werktitel. De openbare omroep zou onafhankelijk handelen. “Zowel vanuit de VRT als de kabinetten wordt me bevestigd dat die onafhankelijkheid er is”, zegt Dalle in een interview met De Standaard.
  • Daarmee neemt de minister de VRT-top en Delaplace andermaal in bescherming. De oppositie vraagt al langer dat Delaplace tekst en uitleg komt geven in een parlementaire hoorzitting. Door afwezigheid van de N-VA- en Vlaams Belang-fracties kwam het niet tot een stemming daarover.
  • En opmerkelijk: ook Dalles eigen partijvoorzitter, Sammy Mahdi (cd&v), stelt zich toch vragen bij het politieke luik. Hij noemde de vermeende invloed van N-VA op de VRT “een gevaarlijk pad”. Dalle bijt van zich af: “U moet aan hem vragen wat hij bedoelt. De N-VA kan niet ingrijpen op de VRT. Ik betwist dat de onafhankelijkheid van de VRT in het gedrang is.”
  • Dalle ziet dan ook “geen enkele aanleiding” om de positie van Delaplace in vraag te stellen en is ongemeen scherp voor de oppositie: “De CEO politiek ter verantwoording roepen, is een zeer gevaarlijk precedent”. Vooral Vlaams Parlementsleden Katia Segers (Vooruit) en Meyrem Almaci (Groen), die kritiek gaven, moeten het ontgelden: “Zij zijn niet geïnteresseerd in de feiten. Ze hebben die al van mij gekregen. Ze willen zich profileren op de kap van de VRT.”
Meer premium artikelen
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.