België zet sociale media in om asielzoekers af te schrikken

België zet sociale media in om asielzoekers af te schrikken
Anneleen Van Bossuyt (N-VA) – Bron: Thierry Monasse/Getty Images

Key Takeaways

  • De Belgische overheid voert sociale mediacampagnes om asielzoekers te ontmoedigen naar ons land te komen.
  • Deze campagnes willen misvattingen en onrealistische verwachtingen rond asiel in België aanpakken door gebruik te maken van video’s en andere formats.
  • Minister Anneleen Van Bossuyt is van plan om persoonlijk deel te nemen aan ontmoedigingsinspanningen, waaronder een reis naar Moldavië later dit voorjaar.

De Belgische regering voert nieuwe strategieën uit om minder asielzoekers toe te laten. Minister Anneleen Van Bossuyt kondigde sociale mediacampagnes aan. Deze campagnes verschijnen op platforms zoals YouTube en WhatsApp. Dat zei Van Bossuyt tijdens De Tafel van Gert.

Misvattingen en onrealistische verwachtingen aanpakken.

Deze initiatieven sluiten aan bij het engagement van het regeerakkoord om de inspanningen om asielaanvragen in België te ontmoedigen, te moderniseren en te versterken. Het akkoord legt de nadruk op online campagnes en innovatieve communicatiemethoden.

Van Bossuyt zegt dat de campagnes misvattingen en onrealistische verwachtingen over asiel in België willen aanpakken. Ze bevatten YouTube-video’s die verspreid worden in transit- en herkomstlanden. Ook wordt de WhatsApp-account van de Belgische Dienst Vreemdelingenzaken actief gepromoot.

Afschrikkingsinspanningen

Vroege campagnes gericht op asielzoekers uit Kameroen en Guinee in Griekenland en Bulgarije hebben al resultaten opgeleverd. Video’s die de bezetting van Belgische asielcentra belichten, zijn binnen enkele dagen bijna 17.000 keer bekeken, wat de potentiële impact van deze aanpak aantoont.

Deze campagnes zullen worden uitgebreid om nog meer doelgroepen te bereiken. Minister Van Bossuyt is van plan om persoonlijk deel te nemen aan afschrikkingsinspanningen, waaronder een reis naar Moldavië later dit voorjaar.

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.

02:00