Amerikaanse luchtmacht test B-1B Lancer uitgerust met hypersonische raket


Key takeaways

  • De Amerikaanse luchtmacht heeft met succes een testvlucht uitgevoerd met een B-1B Lancer-bommenwerper die was uitgerust met een AGM-183A Air-Launched Rapid Response Weapon (ARRW) hypersonische raket.
  • Deze integratie vormt een belangrijke mijlpaal in het verbeteren van de stand-off-aanvalscapaciteiten van de B-1B met hypersonische technologie.
  • De luchtmacht blijft zich inzetten voor de ontwikkeling en het testen van de ARRW en trekt tot en met het boekjaar 2030 aanzienlijke middelen uit voor de verdere ontwikkeling ervan.

Een recente videoclip die door de Amerikaanse luchtmacht is vrijgegeven, biedt een eerste blik op een B-1B Lancer-bommenwerper uitgerust met een AGM-183A Air-Launched Rapid Response Weapon (ARRW). Dit hypersonische wapen, dat slechts twee seconden in de beelden te zien is, is gedeeld op de Instagram-pagina van Edwards Air Force Base.

Testvlucht

De exacte datum van deze testvlucht is nog niet bekendgemaakt. Het is echter opmerkelijk dat de ARRW is gemonteerd op een externe pylon die eerder werd gebruikt voor het testen van JDAM-bommen en het dragen van de operationele Sniper-richtpod.

De integratie van de AGM-183 in de B-1B Lancer is al lang een doel van de luchtmacht, hoewel eerdere tests uitsluitend werden uitgevoerd op de B-52H Stratofortress. De begrotingsaanvraag voor het boekjaar 2027 bevestigt deze integratie verder als onderdeel van het Hypersonic Integration Program. Dit programma heeft met succes aangetoond dat de B-1B in staat is om een wapen van de 5.000-pondklasse te vervoeren en af te werpen vanaf een Load Adaptable Modular (LAM)-pylon.

Nieuwe LAM-pylonen

Deze formulering verwijst waarschijnlijk naar tests die in 2024 zijn uitgevoerd met de 5.000 pond zware GBU-72/B Advanced 5K Penetrator. Deze nieuwe LAM-pylonen zijn ontworpen om de wapencapaciteit en flexibiliteit van de B-1B uit te breiden in vergelijking met oudere systemen.

Met plannen om de levensduur van de B-1B te verlengen tot ten minste 2037, streeft de luchtmacht er actief naar om haar stand-off-aanvalscapaciteiten te verbeteren. De begrotingsaanvraag voor het boekjaar 2027 benadrukt een aanzienlijke inzet voor het AGM-183 ARRW-programma, waarbij 345,7 miljoen dollar wordt toegewezen voor verdere ontwikkeling en testen tot en met het boekjaar 2030. Deze financiering zal zowel het Increment 2-programma van de ARRW, gericht op het verbeteren van de capaciteiten, als de ontwikkeling van de nieuwe Air-Launched Ballistic Missile (ALBM) ondersteunen.

Tegenslagen overwinnen

Ondanks tegenslagen tijdens eerdere testvluchten zette de luchtmacht het ARRW-programma voort en verzamelde waardevolle gegevens om de hypersonische technologie vooruit te helpen. Met name Boeing, de fabrikant van de LAM-pylonen, bevestigde de rol van de B-1B als testplatform voor hypersonische wapens in de nabije toekomst.

De nieuwe LAM-pylonen stellen de B-1B in staat om tot zes wapens van de 2.000-pondklasse of één wapen van meer dan 5.000 pond per pylon te vervoeren. Hoewel het exacte gewicht van de ARRW nog niet is bevestigd, wordt dit geschat op ongeveer 5.000 pond, wat suggereert dat de B-1B tot zes AGM-183 hypersonische wapens kan vervoeren.

Wil je meer defensienieuws ontvangen? Schrijf je hier in op onze wekelijkse Defensie Insider-nieuwsbrief.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.