Amerikaanse ambassadeur: “Europese regelgeving voor tech bedreigt de vooruitgang op het gebied van AI”


Key takeaways

  • Overmatige regulering van Amerikaanse techreuzen belemmert het vermogen van de Europese Unie om deel te nemen aan de snelgroeiende AI-economie. Dat zegt de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder.
  • De EU verdedigt haar regelgevende standpunt en stelt dat alle bedrijven die binnen haar rechtsgebied actief zijn, zich aan haar wetten en waarden moeten houden.
  • Opvallende boetes tegen Amerikaanse techgiganten hebben de spanningen aangewakkerd en zorgen gewekt over een aanval op Amerikaanse technologie door buitenlandse regeringen.

Puzder is van mening dat overmatige regulering van Amerikaanse techgiganten de deelname van de Europese Unie aan de snelgroeiende AI-economie belemmert. Hij stelt dat deze bedrijven beschikken over de cruciale datacenters, data en geavanceerde hardware die nodig zijn voor de ontwikkeling van AI. Voortdurende wijzigingen in de regelgeving en forse boetes ontmoedigen hen echter om binnen de EU actief te zijn.

“Europa wordt uitgesloten van AI-revolutie”

Puzder benadrukt dat het reguleren van deze bedrijven uit Europa het continent in feite zou uitsluiten van de voordelen van de AI-revolutie.

Hij dringt er bij de EU op aan haar aanpak ten aanzien van Amerikaanse techbedrijven zorgvuldig te heroverwegen, terwijl hij ook suggereert dat die bedrijven hun toekomstperspectieven op de Europese markt moeten evalueren.

Verdediging van het regelgevingsstandpunt van de EU

De EU verdedigt haar regelgevingsstandpunt en stelt dat alle bedrijven die binnen haar rechtsgebied actief zijn, zich aan haar wetten moeten houden en de Europese waarden moeten hooghouden. Dat standpunt heeft de afgelopen jaren geleid tot een reeks opvallende boetes tegen Amerikaanse techgiganten.

Meta kreeg een boete van 200 miljoen euro opgelegd en werd geconfronteerd met mogelijke maatregelen om haar WhatsApp-AI-beleid terug te draaien. Apple kreeg een boete van 500 miljoen euro, terwijl Google een duizelingwekkende boete van 2,95 miljard euro kreeg opgelegd. In december werd het sociale-mediaplatform X van Elon Musk bestraft met een boete van 120 miljoen euro, wat de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio ertoe bracht dit te veroordelen als een aanval van buitenlandse regeringen op Amerikaanse techplatforms en haar burgers.

Wat de spanningen nog verder opvoert, is dat de Europese Commissie onlangs een formele procedure tegen Snapchat heeft ingeleid om te onderzoeken of het voldoet aan de voorschriften inzake kinderveiligheid onder de Digital Services Act (DSA). (fc)

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.