De Brusselse beurs is dinsdag voortgegaan op het elan van daags voordien. De Bel20-index klom bijkomend 1,44 procent. Toch verschoof de aandacht naar de tweede rij. Daar viel de koersexplosie bij Akka Technologies op. Het ingenieursbedrijf werd 39,14 procent meer waard.
Vijf van de twintig aandelen die meetellen voor de berekening van de Bel20-graadmeter verdapperden meer dan 3 procent: ING (+4,97 procent tot 6,61 euro), KBC (+4,61 procent tot 45,20 euro), AB InBev (+4,32 procent tot 48,81 euro), Barco (+3,28 procent tot 16,85 euro) en Proximus (+3,09 procent tot 16,70 euro).
Op de tweede rij snelde Akka Technologies 39,14 procent hoger tot 21,90 euro. De ingenieursgroep haalde 200 miljoen euro vers geld op via het plaatsen van nieuwe aandelen tegen 22,50 euro per stuk. Dat was 43 procent boven de slotkoers van maandag.
De Nationale Portefeuillemaatschappij tekende voor 150 miljoen euro in, de familie Ricci voor 50 miljoen euro. Na de transactie bezitten ze nu respectievelijk 21,4 procent en 38,5 procent van de aandelen.
IBA dikte 9,16 procent aan tot 11,68 euro. Het techologiebedrijf mag een industriële deeltjesversneller leveren aan het Taiwanese Shin-Ho Instruments voor het steriliseren van medische apparatuur. Het contract is zowat 9 miljoen euro waard.
Biocartis steeg 3,80 procent tot 4,78 euro. De diagnostiekonderneming kreeg een CE-markering voor haar test die in een uur een onderscheid kan maken tussen sepsis en een niet-infectueuze systemische ontsteking.
Argenx tikte 0,70 procent hoger af op 230,40 euro. De biotechonderneming sloot nieuwe partnerakkoorden met Chugai en the Clayton Foundation for Research voor de ontwikkeling van antilichaamtechnologie. Daarnaast breidt ze haar samenwerking uit met Halozyme.
Verlies was er bij de grote waarden vooral voor UCB, dat 2,83 procent terugviel tot 96,68 euro.
Bij de kleinere waarden leverde Keyware 5,11 procent in bij een slotkoers van 0,65 euro. Bois Sauvage zakte 0,91 procent tot 326,00 euro. De holding rondde de aankoop van een participatie van 30 procent in de vastgoedgroep Eaglestone af.
Mithra leed een beperkt verlies van 0,11 procent bij een slotkoers van 17,70 euro. De Amerikaanse toezichthouder op de geneesmiddelenindustrie FDA keurde de aanvraag van partnerbedrijf Mayne voor de lancering van de anticonceptiering Myring in de VS nog niet goed. Hij moet eerst bijkomende gegevens verstrekken. Volgens Mithra kan dat al tegen het einde van het jaar.
De notering van Asit biotech werd opgeschort in afwachting van een mededeling van het bedrijf.