Key takeaways
- JD Vance beschouwt de controverse rond het Starshield-satellietsysteem als een kwestie van nationale strategie, niet als een persoonlijke keuze van Elon Musk.
- Particuliere bedrijven hebben expliciete richtlijnen van de overheid nodig voordat ze zich mengen in conflicten tussen soevereine staten.
- Europese landen reguleren op hypocriete wijze de Amerikaanse technologie waarvan ze voor hun veiligheid afhankelijk zijn.
JD Vance, de vicepresident van de Verenigde Staten, stelde donderdag dat de controverse rond het Starshield-satellietsysteem van Elon Musk moet worden gezien als een kwestie van nationale strategie in het conflict tussen Rusland en Oekraïne. Volgens hem gaat het niet om een persoonlijke kwestie waarbij de oprichter van SpaceX betrokken is.
Vance steunt standpunt van Musk
Verschillende Republikeinen riepen op tot een formeel onderzoek nadat Musk had gesteld dat de president of het Pentagon de activiteiten van Starshield zou moeten aansturen. Vance schaarde zich achter het standpunt van de ondernemer.
Rol van de overheid in buitenlands beleid
Voorafgaand aan een campagnebijeenkomst in Nebraska voor de tussentijdse verkiezingen sprak Vance met de pers. Hij zei dat het redelijk is dat Musk zich als leider van een privébedrijf niet mengt in een conflict tussen soevereine staten zonder expliciete richtlijnen van de federale overheid. Volgens Vance gaat het niet om de individuele keuzes van Musk, maar om de overkoepelende koers van het Amerikaanse buitenlandse beleid.
Kritiek op Europese regelgeving
Bovendien veroordeelde Vance de regelgevende druk die Europese landen op SpaceX uitoefenen. Hij noemde het tegenstrijdig dat landen die niet over vergelijkbare satelliettechnologie beschikken, een strijd om vergunningen en regelgeving tegen het bedrijf voeren.
Hij wees op de ironie dat deze landen vertrouwen op Amerikaanse militaire en technologische infrastructuur, terwijl ze tegelijkertijd juist die bondgenoten bekritiseren waarvan ze afhankelijk zijn voor ondersteuning. (lv)
Wil je meer defensienieuws ontvangen? Schrijf je in op onze wekelijkse Defensie Insider-nieuwsbrief
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

