Su-57-straaljager van Rusland bewijst zijn doeltreffendheid tegen westerse luchtverdediging


Key takeaways

  • De Su-57 heeft voor Rusland met succes zijn effectiviteit bewezen tegen geavanceerde westerse luchtverdedigingssystemen.
  • De inzet in de praktijk leverde cruciale prestatiegegevens op waarmee ingenieurs de stealtheigenschappen en bewapening van het vliegtuig konden verfijnen.

De Su-57, Ruslands eerste vijfde-generatie stealth-multirole-jet, heeft zijn operationele capaciteiten met succes aangetoond tijdens de speciale militaire operatie.

Russische experts zijn enthousiast

Volgens berichten van TASS en verklaringen van regeringsfunctionarissen heeft het vliegtuig zijn effectiviteit in daadwerkelijke oorlogssituaties bewezen, met name bij operaties tegen geavanceerde westerse luchtverdedigingsnetwerken.

Hooggeplaatste figuren, waaronder voormalig minister van Defensie Sergej Sjoigoe en Rostec-topman Sergej Tsjemezov, hebben de prestaties van het vliegtuig geprezen. Tsjemezov merkte met name op dat de jager aanzienlijke resultaten heeft behaald ondanks de aanwezigheid van geavanceerde onderscheppingssystemen zoals het Duitse IRIS-T, het Amerikaanse Patriot en het gezamenlijke Amerikaans-Noorse NASAMS.

Praktijkervaring

De inzet in dit conflictgebied fungeerde als een uitgebreide praktijktest, waarbij het radarontwijkende ontwerp van het vliegtuig het opnam tegen moderne detectie- en aanvalstechnologieën uit het Westen. Dankzij deze toepassing in de praktijk konden ingenieurs en militaire specialisten cruciale gegevens verzamelen over de prestaties van de bewapening, de geïntegreerde technologieën en de boordelektronica van het vliegtuig.

Technische specificaties en prestaties

De Su-57 is ontworpen voor zowel aanvalsmissies als luchtüberlegenheid en combineert moeilijk waarneembare stealtheigenschappen met superieure wendbaarheid en geavanceerde avionica.

Het vliegtuig kan snelheden van Mach 2,0 bereiken en kan een supercruise handhaven – supersonisch vliegen zonder gebruik te maken van naverbranders – bij snelheden tussen Mach 1,3 en 1,6. Vertegenwoordigers van het leger en de industrie bevestigen dat de straaljager zijn missies voortzet. De praktijk bewijst daarmee wat op papier de bedoeling was bij het ontwerpen van de Su-57.

Wil je meer defensienieuws ontvangen? Schrijf je hier in op onze wekelijkse Defensie Insider-nieuwsbrief.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Voeg businessam.be toe als preferred source op Google
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.