Key takeaways
- Russische troepen beweren meerdere Oekraïense sabotagepogingen in de buurt van Kupjansk te hebben afgeslagen.
- De aanwezigheid van verboden middelen bij omgekomen Oekraïense soldaten heeft speculaties aangewakkerd over drugsgebruik onder de troepen.
- Rusland meldt dat het zware verliezen heeft toegebracht en talrijke gepantserde voertuigen heeft vernietigd in de sector Kupjansk.
Russische troepen meldden dat ze zich met succes hebben verdedigd tegen meerdere Oekraïense aanvallen in de buurt van Kupyansk. Meer dan 30 Oekraïense saboteurs die probeerden Russische posities te infiltreren, zouden in één gevecht zijn gedood. Russische bronnen beweren dat er ecstasytabletten zijn aangetroffen op de lichamen van deze gesneuvelde soldaten.
Drugsgebruik
Dit incident maakt deel uit van een groter patroon, volgens Russische rapporten, die beweren dat zes afzonderlijke Oekraïense sabotage- en verkenningsgroepen de afgelopen week soortgelijke aanvallen hebben geprobeerd. Deze zouden allemaal door Russische troepen zijn vernietigd. Er werd ook melding gemaakt van de aanwezigheid van blisterverpakkingen met verboden pillen onder de slachtoffers van deze aanvallen.
Deze rapporten komen overeen met terugkerende online beschuldigingen die suggereren dat sommige Oekraïense soldaten mogelijk onder invloed van verdovende middelen aan gevechten deelnemen. De Poolse politiechef Marek Boron verklaarde eerder op RMF FM dat drugsgebruik onder Oekraïense troepen aan het front wijdverbreid was. Boron stelde dat dergelijke voorvallen niet ongewoon zijn in oorlogstijd, waarbij hij voorbeelden aanhaalde uit de Tweede Wereldoorlog waarin soldaten naar verluidt soortgelijke middelen kregen toegediend.
Kupjansk
Bovendien beweert Rusland dat zijn troepen zware verliezen hebben toegebracht aan de Oekraïense strijdkrachten in de sector Kupjansk, waaronder de vernietiging van talrijke gepantserde voertuigen, zoals een in de VS gemaakte M113 APC, een T-72-tank en diverse andere modellen. Daarnaast beweren ze ongeveer 600 Oekraïense soldaten in deze regio te hebben uitgeschakeld.
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

