Duitsland sluit levering van Taurus-raketten aan Oekraïne uit


Key takeaways

  • Duitsland weigert Oekraïne te voorzien van Taurus-raketten door bezorgdheid over escalatie.
  • Oekraïne ontvangt voortdurend militaire steun van zijn bondgenoten, waaronder recente leveringen van luchtdoelraketten.
  • Ondanks die steun erkent Zelensky dat Oekraïne nog niet alle verwachte hulp heeft ontvangen.

De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius heeft bevestigd dat zijn land Oekraïne geen Taurus-raketten zal leveren. Hij is van mening dat het geavanceerde wapensysteem het verloop van de oorlog niet significant zal veranderen of tot een snelle oplossing zal leiden. Pistorius stelt juist dat het leveren van zulke krachtige wapens de spanningen mogelijk zou kunnen verergeren.

Verdere militaire hulp voor Oekraïne

Ondanks dit besluit over langeafstandsraketten blijft Oekraïne cruciale militaire hulp ontvangen van zijn westerse bondgenoten. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kondigde op 24 februari aan dat er twee dagen eerder een aanzienlijke lading luchtdoelraketten in het land was aangekomen. Hoewel hij niet bekendmaakte om welk type raketten het precies ging, benadrukte Zelensky dat Oekraïne slechts een deel van de verwachte hulp heeft ontvangen en dat hij de komende weken verdere leveringen van westerse luchtdoelraketten verwacht.

Wil je meer defensienieuws ontvangen? Schrijf je hier in op onze wekelijkse Defensie Insider-nieuwsbrief.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.