1 op de 6 Vlamingen heeft een handicap


Key takeaways

  • Handicaps en beperkingen hebben een aanzienlijke impact op het dagelijks leven van 16 procent van de Vlamingen.
  • Sociaaleconomische factoren hebben een directe invloed op de frequentie en ernst van de moeilijkheden die gepaard gaan met een handicap.
  • Hoewel fysieke beperkingen toenemen met de leeftijd, komen emotionele stoornissen zoals angst en depressie vaker voor bij jonge Vlamingen.

Uit een nieuw rapport van Statistiek Vlaanderen en de VAPH blijkt dat een aanzienlijk deel van de Vlaamse bevolking dagelijks met moeilijkheden te maken heeft als gevolg van een handicap of beperking. De studie, die gebruikmaakte van een brede definitie die zowel fysieke als psychische factoren omvat, toonde aan dat 16 procent van de Vlamingen moeilijkheden ondervindt in het dagelijks leven.

Sociaaleconomische verschillen

De meerderheid van de betrokkenen (13 procent) heeft te maken met een bepaalde mate van handicap, terwijl een kleiner percentage (3 procent) aangeeft ernstige beperkingen te hebben.

De studie bracht onder meer een duidelijk verband aan het licht tussen de sociaaleconomische status en de prevalentie van handicaps. Mensen met een lager opleidingsniveau en inkomen hadden meer kans op moeilijkheden, zowel wat betreft de frequentie als de ernst ervan.

Generatiekloof

Voorts blijkt dat er een duidelijke generatiekloof is. Lichamelijke beperkingen, zoals problemen met het gezichtsvermogen of de mobiliteit, worden vaak erger naarmate men ouder wordt. Emotionele problemen komen daarentegen vaker voor bij jonge Vlamingen.

Een verontrustend percentage van de respondenten gaf aan wekelijks of zelfs vaker last te hebben van angst (42 procent) of depressie (16 procent).

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.